Чи законно оголосили конкурс на посаду директора театру? Рішення суду

12:14, 26 Лютого, 2024

Апеляційний суд визнав рішення Кіровоградської облради про проведення конкурсу на посаду керівника академічного обласного театру імені Марка Кропивницького законним. Колишній директор В’ячеслав Вандрашек оскаржуватиме це рішення у касаційному суді.

Нагадаємо, що у жовтні Окружний адміністративний суд задовольнив позов колишнього директора театру В’ячеслава Вандрашека і визнав протиправним розпорядження голови Кіровоградської облради Юрія Дрозда про проведення конкурсу на посаду директора-художнього керівника театру імені Марка Кропивницького.

Кіровоградська обласна рада подала апеляційну скаргу на це рішення суду.

Сьогодні, 26 лютого, облрада повідомила, що Третій апеляційний адміністративний суд у Дніпрі скасував попереднє рішення

«Суд встановив, що в цьому випадку В. Вандрашек був призначений на посаду директора не в порядку конкурсного відбору, тобто – тимчасово. Щодо відсутності повноважень у облради оголошувати конкурс, колегія суддів зазначає, що у період воєнного стану передбачено спрощену процедуру вступу на такі посади. Водночас це не забороняє проведення в умовах воєнного стану конкурсів на посади керівників комунальних закладів», – йдеться у повідомленні.

У коментарі «Гречці» В’ячеслав Вандрашек зауважив, що про рішення апеляційного суду дізнався від журналістів.

«Я вважаю, що це рішення апеляційного неправильне і незаконне. Всі юристи, з якими я радився, казали, що рішення окружного суду було аргументованим. Тому ми будемо звертатися до касаційного суду. Хочеться справедливості, адже не можна ось так на чорне казати біле», – сказав він.

Також він пояснив, що коли облрада подала апеляційну скаргу, він у на цю скаргу подав відзив 15 лютого. Термін заперечити відзив у облради був до 25 лютого – тобто впродовж 10 днів.

«Тож дивує, чому суд ухвалив рішення за три дні до того, як спливав термін подачі заперечення відзиву, тобто 22 лютого», – додав В’ячеслав Вандрашек.

 Колишній директор Театру корифеїв уточнив, що у березні суд має розглянути справу про незаконність його звільнення з посади.

Як повідомляла «Гречка», на посаду директора театру імені Кропивницького херсонця В’ячеслава Вандрашека призначив у грудні 2022 тодішній голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга. Тоді конкурсу не проводили відповідно до частин 5-7 статті 10 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”.

25 квітня 2023 року Сергія Шульгу звільнили з посади голови облради та натомість обрали Юрія Дрозда. У липні Вандрашек заявив про тиск з боку обласної ради і те, що його планують звільнити.

Та 14 вересня на засіданні конкурсної комісії новим директором театру імені Марка Кропивницького обрали Сергія Корнієнка.

Останні новини по темі
Облаштували лабораторію з виготовлення наркотиків? У Кропивницькому арештували підозрюваних
Спортсменка із Кіровоградщини стала чемпіонкою світу зі штовхання ядра
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024