Дешевше всього на 1,5 тисячі: чи укладе «Електротранс» договір із фігурантом кримінальних розслідувань?

17:54, 06 Лютого, 2024

Комунальне підприємство «Електротранс» оголосило аукціон на пониження про закупівлю бетону. На тендер відгукнулася лише київська фірма, яка у попередні роки фігурувала у двох кримінальних провадженнях щодо можливої розтрати державних коштів.

Тендерна пропозиція на 1,5 тисячі дешевше

За інформацією у системі Prozorro, Кропивницьке комунальне підприємство «Електротранс» оголосило тендер на закупівлю 200 кубометрів бетону за 779 992 гривні. Як пояснили «Гречці» замовники, бетон потрібен для виготовлення електростовпів – як на самому підприємстві, так і по місту.

Таким чином підприємство встановило очікувану ціну за один кубометр бетону у 3899 гривень 96 копійок. Згідно з тендерною документацією, у цю ціну входять послуги доставки і податок на додану вартість.

Тендер проводили у форматі аукціону на пониження. Мінімальний крок на пониження встановили у розмірі 1% від суми – тобто 7 799,92 гривні.

Як виявилося, на аукціоні пропозицію подало лише одне підприємство – ТОВ Спільне українсько-латвійське підприємство «Хімімпекс». Воно запропонувало виконати це замовлення за 778 560 гривень. Це на 1432 гривні дешевше за початкову ціну, тобто на 0,18%. Хоч мінімальний крок пониження ціни встановлений на рівні 1% від суми.

Станом на 6 лютого 2024 «Хімімпекс» очікує рішення за результатами аукціону від «Електротрансу».

«Хімімпекс» у двох кримінальних справах

У системі Youcontrol зазначено, що ТОВ СУЛП «Хімімпекс» є київською фірмою, яка спеціалізується на торгівлі хімічними продуктами. Наприклад, лише за січень 2024 року підприємство виграло шість тендерів на загальну суму 5,4 мільйона гривень. Це бетон для «Київміськсвітло», водний аміак та етаноламін для «Енергоатома», цегла для «Теплокомуненерго» Черкаської міськради тощо.

Цікаво, що у 2016 році ТОВ СУЛП «Хімімпекс» фігурувало у двох кримінальних провадженнях про розтрату державних коштів. За інформацією в Єдиному державноу реєстрі судових рішень, у 2013-2014 році фірма отримала держзамовлення на 81 мільйон гривень від НАЕК «Енергоатома».

«Зазначені замовлення отримано за сприяння службових осіб “Енергоатома, які створювали умови, за яких виробники не мали змоги брати участь у конкурсних торгах, що призвело до закупівлі обладнання за значно завищеною вартістю», – йдеться у версії слідства.

Тоді суд задовольнив клопотання слідчого щодо позапланової документальної перевірки ТОВ СУЛП «Хімімпекс». Вже в іншому кримінальному провадженні від 2021 року вказана версія слідства, що ПАТ «Центренерго» сформувало завищені ціни у фінансових планах на 2019-2020 роки на закупівлю натру їдкого та вапна. Переможцем у 16 тендерах за цими цінами виявилося ТОВ СУЛП «Хімімпекс», з яким уклали договори на 59,45 мільйона гривень.

Як раніше повідомляла «Гречка», Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія планує витратити понад 5 мільйонів гривень на доставку платіжок за електроенергію.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Ukraїner презентували документальний фільм про кропивницьких спецпризначенців
Нардеп від Кіровоградщини отримав “Мерседес” за 10 тисяч гривень: яка ринкова вартість?
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024