Досліджуючи постаті Кіровоградщини: у Кропивницькому відкрили краєзнавчий клуб
У Кропивницькому, в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського, створили просвітницький клуб “Історія краю в іменах”. Розповідаємо, як проходитимуть засідання і що на них можна дізнатися.
У коментарі “Гречці” авторка створення ініціативи та бібліотекарка відділу краєзнавства Катерина Лісняк повідомила, що на меті у клубу — розповісти про відомих та маловідомих земляків Кіровоградщини.
“Кіровоградщина багата на постаті науковців, лікарів, письменників, акторів, режисерів, художників, співаків і багатьох інших. Тому на засіданнях клубу “Історія краю в іменах”, ми хочемо розповісти про них. Дехто став дуже відомим в Україні й за кордоном. Про декого мало що відомо. Але через це про них і треба говорити ”, – повідомила Катерина Лісняк.
Зустрічі проводитимуть у форматі лекцій та дискусій.
“Це не лише збірка фактів про людей. На засіданнях ми спільно з учасниками клубу та запрошеними спікерами аналізуватимемо, як саме історичні постаті вплинули на нашу область, а також дослідимо їх життя, діяльність”, — зауважила ініціаторка проекту.
Катерина зазначала, що клуб є продовженням клубу “Знай наших”, який раніше діяв у Кропивницькому і був присвячений землякам-кінематографістам.
Перше засідання клубу буде присвячене родині Нікітіних. Його проведуть 24 січня о 14 годині у краєзнавчому відділі обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського за адресою вулиця Велика Перспективна, 24.
Доєднатися до клубу можна буде і на наступних засіданнях. Про дати їх проведення та час можна дізнатися на Facebook-сторінці обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського за цим лінком.
Довідково:
Василь Олександрович Нікітін – перший голова єлисаветградської «Просвіти». Належав до кола відомих українофілів.
Василь Нікітін – уродженець Полтави. У Єлисаветграді (нині Кропивницький) він прожив 26 років і став відомим громадським діячем.
Нагадаємо, раніше “Гречка” у подкасті «Перейменовано у Кропивницькому» розповідала про персон пов’язаних з нашим регіоном, на честь яких пеейменували вулиці.