Дзвонив і заявляв про нібито замінування: на Кіровоградщині винесли вирок чоловікові
У Гайвороні, що на Кіровоградщині, суд виніс вирок чоловікові, який декілька разів напідпитку телефонував до поліції та заявляв про начебто замінування різних будівель. Як виявилося, раніше він мав судимості за погрози вбивством і пошкодження чужого майна.
«Заміновано все село»
Нагадаємо, що 19 липня 2024 року мешканець села Таужне, що в Голованівському районі, подзвонив на «102» і повідомив поліції, що всі будівлі у селі начебто заміновані. Це повідомлення виявилося хибним.
Як розповіли тоді «Гречці» у Кіровоградській обласній прокуратурі, після першого хибного повідомлення, чоловік ще раз зателефонував і заявив, начебто замінована одна з будівель поліції Голованівського району. Ця інформація також виявилася неправдивою.
Як зʼясувала кореспондентка «Гречки» у Єдиному держреєстрі судових рішень, вирок виніс Гайворонський райсуд Кіровоградської області 19 листопада 2024.
Згідно з матеріалами справи, обвинувачений зробив заяви про фейкові замінування 19 та 20 липня, при цьому він був напідпитку.
«Повідомив черговому свідомо неправдиву інформацію про погрозу підриву гранатометом будівлі відділення поліції», — йдеться у судовій справі.
Правоохоронцям вдалося встановити особу людини, яка здійснила ці дзвінки. Нею виявився місцевий житель, який до цього вже мав судимості. Зокрема у 2016 році він був засуджений за погрозу вбивством, погрози та умисне знищення чужого майна до 5 років за ґратами.
За ці дзвінки чоловіка звинуватили у завідомо неправдивому повідомленні про підготовку вибуху, та про неправдиве повідомлення щодо замінування споруди органів державної влади (частини 1,2 статті 259 Кримінального кодексу).
Обвинувачений пішов на угоду зі слідством, повністю визнавши свою провину. У рамках угоди прокуратура вимагала для обвинуваченого покарання з випробувальним терміном.
При цьому суд врахував як обставину, що помʼякшує відповідальність, каяття та допомогу слідству. Як обтяжуючу обставину — те, що злочини чоловік вчинив у стані спʼяніння.
У суді обвинувачений підтвердив, що угода є добровільною, й суд визнав її правомірною.
За двома частинами 269 статті Кримінального кодексу чоловіка визнали винним і присудили 5 і 4 роки за увʼязнення відповідно.
«Шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити покарання у виді позбавлення волі строком 5 років. Звільнити від відбування покарання з призначенням іспитового строку 2 роки», — йдеться у вироці.
Протягом двох років засуджений має систематично зʼявлятися до місцевого органу пробації, повідомляти про будь-яку зміну місця проживання чи роботи. Також він має компенсувати 9087 гривень судових витрат.
Як «Гречка» повідомляла, 19 листопада невідомі заявили про начебто замінування університету імені Володимира Винниченка у Кропивницькому. Повідомлення виявилося фейковим.
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею