Голосове повідомлення з проханням позичити грошей: як розпізнати шахрайство

Шахраї почали використовувати штучний інтелект, щоб генерувати голосові повідомлення з проханням «дати в борг» грошей зі зламаних акаунтів. Пояснюємо, як не дати себе ошукати.
Про новий спосіб шахрайства попередили на офіційній Facebook-сторінці Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Фахівці пояснили, що шахраї зламують акаунт у соціальних мережах і розсилають всім, хто в друзях в акаунту, прохання позичити грошей.
При цьому вони надсилають «прохання» не текстом, а голосовими повідомленнями. Голосові повідомлення вони формують за допомогою штучного інтелекту, який робить подібним голос на основі ваших попередніх голосових повідомлень у переписці.
«Це робить їх більш переконливими, а потенційні жертви можуть справді повірити, що допомагають своєму другові», — зазначають у Держспецзвʼязку.
Щоб вберегтися від шахрайства, зателефонуйте людині, яка просить в борг через повідомлення і запитайте, чи справді вона це пише.
Якщо у вас немає контактів цієї людини, попросіть написати щось таке, що тільки вона може знати про вас і якої інформації не можна зрозуміти з переписки. Наприклад, коли ви познайомилися, за яких обставин тощо.
Щоб вберегти акаунт від зламу, варто на своєму акаунті у соцмережах та месенджерах налаштувати двофакторну автентифікацію (двоетапну перевірку). Тоді навіть якщо інша людина дізнається ваш пароль, вона не зможе зламати акаунт. Раніше «Гречка» попереджала, що шахраї створили Telegram чат-бот, який маскується під відомий сервіс і надсилають повідомлення з кібервірусом.