Інклюзивна автошкола для ветеранів та їхніх родин: як скористатися пільгою на Кіровоградщині

16:16, 10 Червня, 2024

В Україні, і зокрема на Кіровоградщині, ветерани та члени їхніх сімей, які мають інвалідність із порушенням опорно-рухового апарату, можуть пройти безкоштовне навчання в автошколі для отримання посвідчення водія.

Як повідомили на офіційному сайті Міністерства у справах ветеранів України, це проєкт “Автошколи для осіб з інвалідністю” в рамках ініціативи “Без бар’єрів” Першої леді Олени Зеленської. 

Загальна тривалість навчання триває 11 тижнів. З них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс. Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.

Хто може отримати послугу

 • особи, які звільняються або звільнені з військової служби з-поміж ветеранів війни;
 • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб;
 • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
 • члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
 • постраждалі учасники Революції Гідності;
 • військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ,
 • Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей (на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування).

Які документи потрібні

 • копія (сканкопія/фотокопія) паспорта громадянина України;
 • копія (сканкопія/фотокопія) реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі відсутності, в паспорті має бути відмітка про відмову від прийняття такого номера);
 • копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для людей з інвалідністю внаслідок війни);
 • копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення, що підтверджує наявність одного зі статусів, або документа, що підтверджує належність до певної категорії осіб;
 • копія (сканкопія/фотокопія) документа про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України;
 • копія (сканкопія/фотокопія) свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей);
 • медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом.

Куди звернутися для надання пільги 

Охочі пройти безкоштовне навчання в обраній автошколі можуть звернутися до органу соціального захисту населення за адресою зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій або електронній формі.

Орган соціального захисту населення укладатиме договір про надання послуг із професійної адаптації з ветераном війни або членом його сім’ї автошколою.

Вартість послуг із професійної адаптаціїї відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету автошколам.

Подати анкету для проходження навчання в автошколі можна за цим посиланням.

Зазначимо, окрім Кіровоградщини, автошколи для осіб з інвалідністю працюють також в Дніпропетровській, Київській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що на Кіровоградщині, військові та ветерани можуть отримати безкоштовну послугу із зубопротезування.

Останні новини по темі
“Гречка” запрошує до співпраці книжкові видавництва
Організував схему для ухилянтів: судитимуть екстрадованого лідера злочинної організації
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024

У Кропивницькому у дитячому стоматологічному відділенні (колишня дитяча стоматполіклінка), яке тепер у структурі міської дитячої лікарні,  маленькі пацієнти змушені годинам...

17:50, 12 Червня, 2024