«Кара мовчить»: у Кропивницькому відкрили виставку полеглого воїна Володимира Чорного

19:19, 27 Березня, 2024

У Кропивницькому 27 березня у Музеї мистецтв відкрили виставку робіт кропивничанина Володимира Чорного – художника-декоратора десятків українських фільмів, який загинув на фронті.

Володимир Чорний родом з Кропивницького: тут він народився, ріс і навчався, тут живуть його батьки. Пізніше він переїхав у Київ, де й працював художником-декоратором фільмів, кліпів. На початку повномасштабного вторгнення він добровільно доєднався до лав Сил Оборони, де отримав позивний «Кара».

Страшна звістка про його загибель надійшла 9 травня 2023 року.

Володимир Чорний загинув на фронті
Володимир Чорний

Рідні зібрали його художні картини, гравюри, особисті речі, фотографії зі знімальних майданчиків – і об’єднали в одну експозицію. Її вже презентували у багатьох місцях у Києві.

роботи Володимира Чорного художника-декоратора
Виставка чорного у Кропивницькому

Але у Кропивницький її вирішили відкрити у символічну дату: на день народження Володимира Чорного. Тут виставлені загалом 160 експонатів, з яких 31 – є картинами у стилі графіки, створені Володимиром.

Також частиною експозиції стали оповідки, які Володимир Чорний писав на фронті і відправляв рідним і близьким у повідомленнях. З цих оповідок рідні зробили збірку під назвою «Кара мовчить».

Кара мовчить, Володимир Чорний

Під час відкриття до присутніх зверталися рідні Володимира: його батьки, сестра, племінники.

«Приходьте, і я проведу вам екскурсію. Я розповім вам про його картини, про курйози зі знімальних майданчиків, про його переживання на фронті. Я не втомлюся розповідати про цю масштабну людину», – закликала кропивничан дружина полеглого військового Олена Білецька.

Дружина Володимира Чорного Олена Білецька
Олена Білецька під час відкриття виставки пам’яті Володимира Чорного у Кропивницькому

Також на виставці є особисті речі художника.

Картина Диво Володимира Чорного
Картина «Диво» Володимира Чорного

Виставка робіт Володимира Чорного триватиме у Музеї мистецтв у Кропивницькому до 24 квітня включно. Протягом щонайменше тижня від відкриття експозиції дружина Володимира Олена перебуватиме у Кропивницькому і особисто проводитиме екскурсії, а після її проводитимуть працівники музею.

Замовити групові екскурсії можна за телефоном: (0522)24-98-37.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Як долучатися до відновлення України: історії молодих жінок Кіровоградщини
Дні жалоби: на Кіровоградщині три громади повідомили про смерть воїнів
Читайте також

У Кропивницькому легковик  BMW. Двох людей із автівки госпіталізували.

09:53, 14 Квітня, 2024

Воїна із Великосеверинівської громади, що на Кіровоградщині, Указом Президента посмертно відзначили державною нагородою....

15:42, 13 Квітня, 2024

У Долинській громаді, що на Кіровоградщині, 12 квітня зустріли звільненого з ворожого полону земляка Максима Баришніка....

15:09, 13 Квітня, 2024