Кіровоград: завод по переробці сміття відміняється, головний інвестор в бігах?(ФОТО)

18:12, 30 Квітня, 2014

Під час вчорашнього карколомного візиту до Кіровограда міністра екології Андрія Мохника, говорили в тому числі  і про кіровоградське сміття. Міністру продемонстрували стихійні сміттєзвалища в районі Великої Балки та розповіли про долю довгоочікуваного заводу для переробки сміття.

Минулого, 2013 року Кіровоград був як ніколи близький до реалізації чергового плану з будівництва сміттєпереробного заводу. Проте і цього разу – «не склалося»…

За словами мера Кіровограда Олександра Саінсуса, основна причина цього у тому, що переможець конкурсу на будівництво заводу… зник.

У лютому 2013-го заступник міського голови Ігор Василенко розповів кіровоградцям про новий проект: будівництво сміттєпереробного заводу потужністю 100 тисяч кубометрів відходів на рік з високим коефіцієнтом переробки. За словами чиновника, орієнтовна вартість проекту мала скласти 25 мільйонів євро. Гроші планували отримати зі Світового банку під державні гарантії в 1% річних. На той час під майбутнє підприємство вже виділили 4 гектара землі на території Первозванівської селищної ради(фактично – на межі нинішнього сміттєзвалища).

18 грудня  2013 року на сесії Кіровоградської міської ради повідомили, що цей кіровоградський проект отримав «залене світло». Того ж дня відбулися громадські слухання з цього питання.

www.gre4ka.info

Головним інвестором повинна була стати компанія ТОВ «КОНЛЕР»: зведення комплексу з переробки сміття для цього підприємства мало стати першим досвідом, оскільки раніше нічим подібним вони не займалися.    

Однак, як повідомив вчора, 29 квітня, Кіровоградській міський голова Олександр Саінсус, головний інвестор зник…

І на сьогодні область знову опинилася біля «розбитого корита» в питанні будівництва сміттєпереробного заводу. Як зазначив мер міста, на є ті ж чотири гектари землі та технічне обґрунтування майбутнього будівництва. Триває пошук бажаючих інвестувати у це кошти. Також місто звертається до Кабінету міністрів з проханням виділення бюджетних коштів. Голова Кіровоградської ОДА Олександр Петік, у свою чергу висловив готовність внести у майбутнє будівництво частину фінансцвання з обласного бюджету.Наразі триває підготовка всіх необхідних документів для подання до Кабінету міністрів та пошук інвесторів.

  Мініст Андрій Мохник погодився, що переробка сміття – загальнодержавна проблема, яка потребує вирішення.    

Вирішенням проблеми переробки сміття мають стати інвестиційні проекти, адже держава не в змозі повністю забезпечити фінансування такого будівництва. Є необхідність пошуку інвесторів, які б реалізували такі проекти на основі спільного з державою фінансування, – зазначив він.    

За іншими даними, 15 квітня у Києві, під час семінару  «Роздільне збирання побутових відходів в Україні: проблемам та перспективи», представник державної програми «Чисте місто» повідомив  учасникам, що реалізація проектів з будівництва сміттєпереробних заводів в Україні гальмується через політичну ситацію, проте й надалі представники програми звертатимуться до Світового банку в пошуках інвестицій.    

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Фото: Валерій Лебідь

Останні новини по темі
На травневі свята Кіровоградську область відвідають два кандидати у Президенти України
www.gre4ka.info
Кіровоградщина: понад тисяча бобринчан утворили «Ланцюг єднання» на підтримку єдності України (ФОТО,ВІДЕО)
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024