Кримчан віком від 27 років удруге «побриють у москалі»
У прес-центрі ЗАТ «Редакция газеты «Московский комсомолец» відбулася «пряма лінія» виконуючого обов’язки військового комісара Москви Олексія Астахова. Подаємо невеличкий фрагмент цього заходу.
– Олексіє Олексійовичу, всім, хто нині від’їжджають до війська у цей призов, дадуть на руки персональну електронну карту. Поясніть докладніше, для чого вона все-таки потрібна?
– ПЕК міститиме персональні, біометричні дані кожного призовника та дані про спеціальність, яку він отримав до того, як його призвали до війська. Інформація на ПЕК буде надалі нарощуватися – тобто туди буде занесено все, що з молодим чоловіком станеться під час служби. Наприклад, відбудуться зміни в наказі або його переведуть в іншу частину, він отримає додаткову спеціальність, його покладуть в госпіталь – все це відіб’ється на карті. Коли закінчиться термін служби, з цією картою молода людина повернеться до військкомату, де цю інформацію й зафіксують у базі даних. Це необхідно для поліпшення якості військового обліку на випадок подальшого проходження служби в запасі. Якщо коли-небудь виникне необхідність мобілізації, це суттєво полегшить процес збирання резервістів у команди.
– Зараз багато жителів України у зв’язку зі складною обстановкою в країні виявили бажання отримати російське громадянство. Якщо це у них вийде, їм буде зарахована служба в армії України?
– Тепер закон не дозволяє зараховувати службу в армії України. Тож ті молоді люди у віці до 27 років, хто прийняли російське громадянство, підлягатимуть призову до російської армії. А от чи будуть вони служити, вирішить призовна комісія. Це стосується всіх держав, не лише України. Виняток становлять тільки Таджикистан і Туркменістан, оскільки з цими країнами у Росії є угода.
… Читачі «МК» вже встигли прокоментувати роз’яснення в. о. військового комісара російського мегаполісу. Наведу лише два відгуки.
«Ніде й ніколи людина, котру заганяють до армії насильно, під загрозою репресій, не стане хорошим солдатом або військовим фахівцем. При сучасних технологіях солдат повинен бути тільки професіоналом своєї справи, з хорошою зарплатою і соціальним забезпеченням. У століття локальних воєн й високих технологій потрібен інший солдат: професіонал, термінатор, озброєний обладнанням, що коштує тисячі і десятки тисяч доларів, і який вміє ним користуватися. Cлужити в армії має бути почесно і вигідно. Тільки військовою справою повинні займатися професіонали. Скарги генералів на відсутність грошей – брехня. Якщо зупинити крадіїв у генеральських погонах, то грошей з лишком вистачить на професійну армію» (користувач під ніком «Маркус»).
«Бізнесмени з бізнесу потребують азіатських рабів, “військові” бізнесмени – російських (хоч і тимчасових) рабів» («Гість»).
Підготував Олег БАЗАК



