Кропивницькій міськраді вказали на порушення мовного закону через громадського активіста: чому

У Кропивницькій міськраді виявили порушення мовного закону. «Гречка» зʼясовувала, у чому саме воно полягало.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй Facebook-сторінці повідомив, що за результатами моніторингу порушення виявили у 12 місцевих радах, серед яких і Кропивницька міськрада.
Довідково
Моніторинг здійснювали щодо дотримання статті 12 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” (робочою мовою діяльності органів місцевого самоврядування, у тому числі мовою засідань, заходів, зустрічей та мовою робочого спілкування, є державна мова) та частини 6 статті 27 (веб-сайти та веб-сторінки в соціальних мережах органів місцевого самоврядування мають бути державною мовою).
За інформацією омбудсмена перевірку провели у 50 місцевих радах з 10 областей України. У результаті виявили, що 24% органів місцевого самоврядування порушують вимоги мовного законодавства під час пленарних засідань.
Дослідження охопило громади Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.
Тарас Кремінь пояснює, що аналізували діяльність місцевих рад територіальних громад тих областей, з яких раніше надходили повідомлення про порушення вимог Закону.
Моніторинг виявив ознаки порушень у 12 місцевих радах, де зафіксовано використання недержавної мови. Серед них:
- Білгород-Дністровська міська рада та Болградська міська рада (Одеська область);
- Новгород-Сіверська міська рада (Чернігівська область);
- Зміївська міська рада та Донецька селищна рада (Харківська область);
- Кролевецька міська рада та Шосткинська міська рада (Сумська область);
- Вишгородська міська рада (Київська область);
- Кропивницька міська рада (Кіровоградська область);
- Самарська (Новомосковська) міська рада та Синельниківська міська рада (Дніпропетровська область);
- Запорізька міська рада.
«Порушення фіксуються як з боку представників органів місцевого самоврядування, так і громадськості.Спостерігається тенденція: чим нижчий рівень органу місцевого самоврядування, тим більше порушень мовного законодавства», – зазначається у звіті.
Яке зауваження отримала Кропивницька міськрада
Як повідомив у коментарі «Гречці» речник Кропивницької міськради, порушення, на які вказали за результатами моніторингу стосуються саме виступів громадськості.
«Ми отримали зауваження від омбудсмена. Воно стосувалося виступу кропивничанина Геннадія Орєшкіна на 30-му засіданні 9-ї сесії міськради у грудні 2024 року. Під час виступу він використовував російську мову», — пояснив Сергій Якунін.
Із його слів, жодних зауважень щодо працівників міськвиконкому чи депутатів, не було.
команду “Гречки”