Легендарний полк готовий воювати проти Росії

09:42, 04 Травня, 2014

 

На тлі триваючої ескалації конфлікту на Сході України Північноатлантичний Альянс продовжує виразно демонструвати свою присутність у Східній Європі.

До Естонії прибули 100 британських морських піхотинців у компанії міністра оборони Сполученого Королівства Філіпа Хеммонда, а на базі ВПС Польщі Мальборк з’явилися чотири французьких винищувача «Рафаль». Три з них входять до складу полку «Нормандія-Неман» – символу російсько-французького бойового братерства. Емблеми підрозділу на фюзеляжах літаків наразі зафарбували.
Курйоз на фотографіях польського блогера помітили фахівці Центру аналізу стратегій і технологій. За їх даними, літаки перекинуті в рамках заходів НАТО щодо посилення оборони східноєвропейських членів Альянсу у зв’язку з кризою в Україні. При цьому номінальним завданням цієї передислокації заявлена ​​підтримка польських винищувачів МіГ-29, перекинутих 1 травня по ротації на литовський аеродром Шауляй в рамках чергової місії Альянсу з повітряного патрулювання Прибалтики.
Як повідомляє неофіційний блог ЦАСТ bmpd.livejournal.com, один з перекинутих у Мальборк винищувачів Rafale З прибув зі складу винищувальної ескадрильї EC 1/7 “Provence” (авіабаза Сен-Дізьє), а три інших – зі складу винищувального полку RC 2/30 “Normandie – Niémen” (авіабаза Мон-де-Марсан). Літаки мають бортові номери 113-IT (серійний номер C115) – зі складу EC 1/7, і 118-GD (C125), 118-GK (C132) та 118-GV (C143) – зі складу RC 2/30. Всі чотири винищувачі відносяться до машин останніх поставок серії F.

 

На фотографіях видно, що на кілях літаків, там де зазвичай розташовується «щит» – емблема підрозділу, нічого немає – тільки сліди свіжої фарби. Блог зазначає, що раніше видалення емблем у ВПС Франції не практикувалося, і припускає, що це слід розцінювати як «свого роду антиросійську демонстрацію».

Варто відзначити, що раніше французькі льотчики-винищувачі вже відзначилися тим, що в ході своїх змін патрулювання повітряного кордону НАТО і Росії малювали на фюзеляжах своїх машин зірочки за успішні навчальні перехоплення літаків-розвідників Військово-повітряних Сил Російської Федерації.
Олег БАЗАК

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині відбувся благодійний пробіг
Кіровоградська бібліотека вшановує героїв війни
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024