Лисиці у Кропивницькому: як в області працюють над профілактикою сказу тварин

Кропивничани повідомляють, що все частіше у місті можна зустріти лисиць. Чи дійсно ситуація небезпечна? У Держпродспоживслужбі прокоментували ситуацію.
Про останній “візит” лисиці повідомили на Facebook-сторінці спільноти “За кермом – Кропивницький”.
Згідно з повідомленням, дику тварину бачили неподалік річки Сугоклея та парку Перемоги.

У коментарі “Гречці” речниця Держпродспоживслужби області Наталія Шевченко повідомила, що стосовно цього випадку звернення від потенційного потерпілого не надходили. Від медзакладів, з її слів, також не було інформації, яка б була повʼязана з цією ситуацією.
Що ж до ситуації загалом, то Наталія Шевченко зазначила, що від початку 2024 року було 6 звернень щодо виявлення лисиць у Кропивницькому.
“Регулювання чисельності диких тварин можливе лише поза межами населеного пункту, тобто це мисливські угіддя тощо. А в межах населеного пункту питання лежить в площині комунальної сфери, тобто підпорядкування органу місцевого самоврядування”, – підкреслила речниця Держпродспоживслужби.
Як працюють над профілактикою сказу у тварин
Вона зауважила, що ветфахівці Держпродспоживслужби зі свого боку працюють над стовідсотковим охопленням профілактичними щепленнями проти сказу всіх домашніх собак та котів, а також для диких тварин, в тому числі лисиць, розкладали приманки з вакциною.
У жовтні 2023 року вручну розклали в лісах та полях 48 850 доз вакцини на майже 2 тисячах км² (це 25 доз на 1 км²).
“З 2018 року такі заходи з імунізації диких тварин проводилася кожної осені за допомогою розкидання принад з вакциною з літаків. Завдяки цьому вдалося знизити захворюваність більш ніж утричі, бо обробляли великі території. З початком дії воєнного стану використання авіатранспорту під забороною, а вручну охопити такі площі просто неможливо”, – пояснила Наталія Шевченко.
Наразі фахівці Держпродспоживслужби вже планують вручну розкладати приманки з вакцинами від сказу весною та восени.
Які комунальні служби у Кропивницькому повинні відстежувати ситуацію із поширенням тварин, в тому числі і диких, на території міста та яким чином вони повинні реагувати на появу лисиць у місті – “Гречка” запитала у пресслужбі Кропивницької міськради. Після отримання відповіді – оприлюднимо інформацію додатково.
Нагадаємо, “Гречка” раніше повідомляла, що на Кіровоградщині у 5 разів зросла кількість зареєстрованих випадків сказу у тварин. Фахівці назвали низку передумов для цього.Зокрема і неможливість розповсюджувати вакцини у дикій природі із літаків та заборона полювання, відповідно і популяція диких тварин, таких як, наприклад, лисиця – збільшується.Про симптоми зараження сказом та що робити при інфікуванні – читайте за посиланням.