Лисиці у Кропивницькому: як в області працюють над профілактикою сказу тварин

15:35, 23 Лютого, 2024

Кропивничани повідомляють, що все частіше у місті можна зустріти лисиць. Чи дійсно ситуація небезпечна? У Держпродспоживслужбі прокоментували ситуацію.

Про останній “візит” лисиці повідомили на Facebook-сторінці спільноти “За кермом – Кропивницький”.

Згідно з повідомленням, дику тварину бачили неподалік річки Сугоклея та парку Перемоги. 

У коментарі “Гречці” речниця Держпродспоживслужби області Наталія Шевченко повідомила, що стосовно цього випадку звернення від потенційного потерпілого не надходили. Від медзакладів, з її слів, також не було інформації, яка б була повʼязана з цією ситуацією. 

Що ж до ситуації загалом, то Наталія Шевченко зазначила, що від початку 2024 року було 6 звернень щодо виявлення лисиць у Кропивницькому.

“Регулювання чисельності диких тварин можливе лише поза межами населеного пункту, тобто це мисливські угіддя тощо. А в межах населеного пункту питання лежить в площині комунальної сфери, тобто підпорядкування органу місцевого самоврядування”, – підкреслила речниця Держпродспоживслужби.

Як працюють над профілактикою сказу у тварин

Вона зауважила, що ветфахівці Держпродспоживслужби зі свого боку працюють над стовідсотковим охопленням профілактичними щепленнями проти сказу всіх домашніх собак та котів, а також для диких тварин, в тому числі лисиць, розкладали приманки з вакциною.

У жовтні 2023 року вручну розклали в лісах та полях  48 850 доз вакцини на майже 2 тисячах км²  (це 25 доз на 1 км²).

“З 2018 року такі заходи з імунізації диких тварин проводилася кожної осені за допомогою розкидання принад з вакциною з літаків. Завдяки цьому вдалося знизити захворюваність більш ніж утричі, бо обробляли великі території. З початком дії воєнного стану використання авіатранспорту під забороною, а вручну охопити такі площі просто неможливо”, – пояснила Наталія Шевченко.

Наразі фахівці Держпродспоживслужби вже планують вручну розкладати приманки з вакцинами від сказу весною та восени.

Які комунальні служби у Кропивницькому повинні відстежувати ситуацію із поширенням  тварин, в тому числі і диких, на території міста  та яким чином вони повинні реагувати на появу лисиць у місті – “Гречка” запитала у пресслужбі Кропивницької міськради. Після отримання відповіді – оприлюднимо інформацію додатково.

Нагадаємо, “Гречка” раніше повідомляла, що на Кіровоградщині у 5 разів зросла кількість зареєстрованих випадків сказу у тварин. Фахівці назвали низку передумов для цього.Зокрема і неможливість розповсюджувати вакцини у дикій природі із літаків та заборона полювання, відповідно і популяція диких тварин, таких як, наприклад, лисиця – збільшується.Про симптоми зараження сказом та що робити при інфікуванні – читайте за посиланням.

Останні новини по темі
У Кропивницькому онкохворій дівчині потрібна допомога: як долучитись
десантники військовослужбовці
В Україні ухвалили закон про демобілізацію строковиків під час війни
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024