Мільйонний підряд за 6 днів: як ремонтували Олександрівську лікарню

11:43, 16 Лютого, 2024

Нарикінці грудня 2023 Олександрівська лікарня ( Олександрівка, Кіровоградської області) уклала два договори загальною сумою на понад мільйон гривень на ремонт палат та заміну вікон. Роботи підрядник мав виконати за 6 днів, а до одної закупівлі мали зауваження аудитори.

Тендер на заміну вікон відбувся з порушеннями

1 грудня лікарня оголосила закупівлю на встановлення 25 пластикових вікон.За ці роботи готові були б платити 575 тисяч гривень. Учасники мали змогу податись на закупівлю до 10 грудня, а роботи переможець мав би провести до 25 грудня 2023. 

19 грудня уклали договір з переможцем. Ним із пропозицією у 570 тисяч гривень стало Кам’янське комунальне підприємство “КАМАРХПРОЕКТ”.

Закупівля здалась підозрілою Держаудитслужбі і вона розпочала перевірку та затребували у закладу пояснення. Аудитори мали питання до обґрунтованості очікуваної вартості та документів поданих учасником торгів. Пояснення замовника не задовольнили Держаудитслужбу, яка постановила – пропозицію “КАМАРХПРОЕКТ” мали відхилити.

25 грудня за висновком Держаудитслужби лікарня мала б  відхилити тендерну пропозицію, яку не відхилила одразу. Однак 1 січня 2024 замовник пояснив, що робити вже розпочались.

“Станом на 25 грудня 2023 р роботи були вже розпочаті у максимально пришвидшеному режимі, так, як це медична установа і пацієнти тимчасово переведені у незручні умови, що унеможливлює повноцінний процес реабілітації”, – йшлось у відповіді.

Також аргументували відмову тим, що “КАМАРХПРОЕКТ” вже  вклало гроші в відповідні роботи та матеріали. Окрім того лікарня аргументувала своє рішення і тим, що має виконувати договір з Національною службою здоровʼя за пакетами «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах». 

За порушення посадову особу, яка була відповідальна за тендер, притягнули до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення законодавства про закупівлі).

Ремонт палати за півмільйона і 6 днів

7 грудня 2023 Олександрівська лікарня оголосила тендер на ремонт у палаті та реабілітаційній залі відділення фізичної та реабілітаційної медицини.  Очікувана вартість закупівлі була 517 тисяч гривень, а виконати роботи  переможець мав також до 25 грудня. 

Закупівля викликала питання у потенційних учасників.

“В системі вказано, що Період доставки послуг (тобто виконання робіт) до 25 грудня 2023 року. Враховуючи те, що аукціон попередньо запланований на 11 грудня, і на розгляд пропозицій потрібно до 5-ти (чи 20-ти) днів, фізично неможливо виконати роботи на більш ніж півмільйона гривень. Чи може бути даний договір про закупівлю перехідний на 2024 рік?” – написав один з потенційних учасників. Відповіді на питання замовник не надав.

Єдиним учасником і переможцем стало те ж саме ​​підприємство “КАМАРХПРОЕКТ”, яке запропонувало виконати роботи за 510 тисяч. Договір з ним підписали 19 грудня. Тобто півмільйонний ремонт підприємство мало завершити за 6 днів.

Хто підрядник?

За даними системи “Юконтрол” Кам’янське комунальне підприємство “КАМАРХПРОЕКТ” з Камʼянки Черкаської області існує вже понад 22 роки. Нинішній його керівник Віталій Дмитрович Гирич, а засновник Кам’янська райрада.

“Гречка” намагалась звʼязатись із головною лікаркою лікарні Аллою Гресь аби дізнатись з яких причини закупівлю оголосили так пізно і який саме ремонт в палаті здійснювали і чи дійсно встигли за 6 днів. У приймальні їй пообіцяли передати наш номер для зв’язку. Відповідь головної лікарки ми опублікуємо додатково.

Останні новини по темі
Як повернути невикористаний залізничний квиток онлайн
пасажирка з багажем запізнилася
лікар без грошей, зарплати
Проблеми із зарплатами лікарям в Олександрії: чому затримки та що обіцяє міністр
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024