Проблеми із зарплатами лікарям в Олександрії: чому затримки та що обіцяє міністр

10:35, 16 Лютого, 2024

В Олександрії, що на Кіровоградщині, через злиття двох лікарень відбулося скорочення штату. Як виявилося, досі є проблема із своєчасною виплатою зарплат лікарям. Цю проблему озвучили під час наради із міністром охорони здоров’я Віктором Ляшко у Кропивницькому.

Нагадаємо, що в Олександрії місцева влада ще у 2021 році ухвалила рішення об’єднати два медзаклади.  Створити комунальне підприємство «Центральна міська лікарня», а районну лікарню приєднати у якості структурного підрозділу.

«Районна лікарня тривалий час має проблеми з фінансуванням, оплатою енергоносіїв і заробітної плати, забезпеченням медикаментами. Громада не може утримувати одночасно два заклади одного профілю та спрямування. Натомість рішення про об’єднання дозволило створити один великий медичний комплекс», – пояснили рішення в Олександрійській міській раді.

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну реорганізація затягнулася.

«Ми не можемо вирішити питання з Національною службою охорони здоров’я, щоб районна лікарня отримувала необхідне фінансування. Тому ми про це говоримо, що лікарі працюють, не завжди отримуючи свою заробітну плату своєчасно», – заявив у березні 2022 року міський голова Сергій Кузьменко.

Проте проблема фінансування лікарні залишається в Олександрії досі. Її під час наради з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком 15 лютого 2024 року озвучила начальниця Олександрійського профільного управління Тамара Сакара, передає кореспондентка «Гречки».

«У зв’язку з тим, що ми об’єдналися, у нас досі виникають проблеми із вчасною виплатою зарплат, що негативно впливає на відтік кадрового потенціалу», – сказала вона.

За її словами, у процесі реформування скоротили близько 200 працівників медзакладів, щоб відповідати вимогам пакетів медичних послуг, які фінансує Національна служба охорони здоров’я.

«На жаль, у статистику НСЗУ увійшло не все, що в результаті злиття було у колишній райлікарні. Хоча ми вносили цю інформацію. І при укладанні договору з НСЗУ на 2024 рік фінансування збільшилося лише на 2 мільйони», – пояснила Тамара Сакара.

За її словами, коли Олександрійська центральна районна лікарня як юридична особа була у стані ліквідації, НСЗУ мала забезпечити повний розрахунок з підприємством.

«Відповідь нас шокувала, адже перенесли весь тягар на міську лікарню, яка їх прийняла. І ми не побачили розрахунків навіть за вересень і жовтень», – озвучила керівниця управління.

У відповідь міністр Віктор Ляшко уточнив ім’я представника НСЗУ, який курує регіон.

«Це питання буде вирішено», – пообіцяв міністр.

Як повідомляла «Гречка», 15 лютого 2024 року у Кропивницький з робочим візитом приїжджав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Останні новини по темі
Мільйонний підряд за 6 днів: як ремонтували Олександрівську лікарню
Урядова підтримка: у Кропивницькому міністр охорони здоров’я пообіцяв допомогти з оновленням лікарні
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024