Мобілізація засуджених на Кіровоградщині: скільки ув’язнених готові доєднатись до лав ЗСУ 

13:20, 31 Травня, 2024

На Кіровоградщині понад 150 ув’язнених можуть добровільно долучитись до лав Збройних сил України. На кожного із них наразі скерували клопотання до суду про умовно-дострокове звільнення. 

В коментарі “Гречці” Кіровоградської обласної прокуратури зазначила, що станом на сьогодні, 31 травня, 70 чоловік з-поміж ув’язнених мобілізовані до лав ЗСУ.

Наразі в Кропивницькій виправній колонії №6, Петрівській виправній колонії №49 та у Кропивницькому слідчому ізоляторі перебуває 1039 ув’язнених. З цієї кількості виявили бажання мобілізуватись до ЗСУ 416 людей, із них 115 засуджені за умисні вбивства. 

“На цей час 314 людей пройшли первинні медогляди та ВЛК (військово-лікарські комісії). Наразі 70 чоловік мобілізовані та направлені до військової частини, ще 25 людей будуть мобілізовані в понеділок, 3 червня. До Ленінського та Петрівського районних судів скерували 169 клопотань, із них 141 судами задоволені”, — уточнили в прокуратурі. 

Що відомо про закон про мобілізацію засуджених 

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі у обороні країни. Згідно із ним, деяким категоріям ув’язнених дозволено мобілізуватись до лав Збройних сил України. 

Так, на військову службу за контрактом приймаються люди, звільнені умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України, які відповідають таким вимогам проходження військової служби:

  • яким залишилося до досягнення віку, передбаченого статтею 22 цього Закону, не менше трьох років;
  • придатні до військової служби за станом здоров’я;
  • пройшли професійно-психологічний відбір;
  • мають достатній рівень фізичної підготовки для виконання обов’язків військової служби.

Для цього парламент 8 травня ухвалив відповідний законопроєкт №11079-1. 

Згідно із ним не можуть бути мобілізовані ув’язнені за такі злочини:

  • злочини проти основ національної безпеки України;
  • умисне вбивство двох або більше осіб;
  • вбивство з особливою жорстокістю або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством;
  • тяжкі корупційні кримінальні правопорушення або особи, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156, 258-258, частиною четвертою статті 286, статтею 348 Кримінального кодексу України;
  • службовці, які займали особливо відповідальне становище, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (депутати, міністри, заступники та помічники). 

Згідно із даними Офісу ради Європи в Україні, станом на 1 січня 2020 року в українських в’язницях перебувало 52863 ув’язнених, а 1 вересня 2020 року – 50890 осіб. За даними опитування SPACE, Україна посідає 9-те місце в Європі за кількістю ув’язнених.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Читайте також

У ніч на 20 березня ворог масовано атакував Кропивницький ударними дронами. Патрульна поліція області показала відео, як у під час атаки евакуювали людей, які опинилися в епіцен...

21:10, 20 Березня, 2025

Марʼянівська, Кетрисанівська, Соколівська і Гайворонська громади повідомили про загибель земляків, які стали на захист українського народу від російських загарбників....

18:38, 20 Березня, 2025

Унаслідок масованої атаки дронами 19 березня у Кропивницькому пошкоджено понад 70 приватних будинків та 17 багатоповерхівок, інфраструктуру, школу та храм....

17:28, 20 Березня, 2025