На фронті загинув публіцист і доброволець з Кропивницького Дмитро Сінченко

11:09, 09 Березня, 2024
ОНОВЛЕНО

У бою проти російських загарбників загинув публіцист, громадський активіст, захисник з Української добровольчої армії Дмитро Сінченко з Кропивницького.

Про це «Гречці» повідомив брат Дмитра Максим Сінченко. Дмитро загинув 22 серпня на Донеччині.

«До цього часу тривали експертизи. У вівторок стали відомі останні результати експертизи ДНК», – розповів брат захисника.

Про загибель Дмитра також повідомила на своїй Facebook-сторінці його дружина Олена Сінченко.

«Дімка дуже філософськи і особливо ставився до життя і смерті. Тому я дуже прошу, щоб ваш сум був світлим. А знаєте, як найкраще вшанувати його пам’ять? Не беріть і не давайте хабарів. Боріться за свої права. Живіть по совісті і по Конституції. Задонатьте своїм знайомим друзям волонтерам або військовим, тим кому довіряєте. І просто ніколи не будьте байдужими, так, як Дімка не був…», – написала вона.

Дмитро Сінченко був громадським діячем, волонтером і блогером у Кропивницькому. Писав матеріали для «Радіо Свобода» і тиждень. На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну доєднався до лав Української добровольчої армії.

ОНОВЛЕНО: Про обставини загибелі Дмитра Сінченка «Гречці» розповів кропивничанин Ігор Козуб, з яким вони разом служили спочатку в Українській добровольчій армії, а згодом в одній роті 28-ї окремої механізованої бригади.

Ігор Козуб
Ігор Козуб. Фото з Facebook-сторінки Дмитра Сінченка

«Він був спокійним, врівноваженим і мужнім воїном – про це вам всі, хто з ним служив, скажуть. Якось Дмитро вивів з оточення людей – і зробив це чітко і грамотно», – розповів він.

За словами Ігоря Козуба, в той день у серпні був бій з російськими окупантами під Курдюмівкою на Донеччині. Ворог намагався захопити позицію наших захисників. Їхня рота тоді тримала позиції на другій лінії.

«Хлопці з першої лінії попросили винести важкого пораненого. Дмитро викликався допомогти», – сказав він.

Дмитро Сінченко разом з бойовим медиком просувалися до першої лінії – та в цей час по ним почав стріляти ворожий снайпер, поранивши їх обох. Медику вдалося добратися назад.

«Дмитро лишився там. Позицію росіяни захопили, та ми змогли вже ввечері її відбити. Серед тіл загиблих там Дмитра не було. Тому ми до останнього сподівалися, що він живий», – пояснив Ігор Козуб.

Коли українські війська просуваються і виявляють тіла загиблих захисників і захисниць, то для підтвердження особистості проводять ДНК-експертизи. На жаль, одна з них підтвердила, що Дмитро Сінченко загинув.

«Дмитро загинув героїчно, намагаючись врятувати пораненого. Це не був наказ, але він викликався це зробити. Він був справді мужньою людиною», – додав Ігор Козуб.

Про дату і час прощання з Дмитром Сінченком його родина повідомить додатково.

Фото з Facebook-сторінки Дмитра Сінченка.

В тексті було видалено слово «колишня». Просимо вибачення за допущену помилку.

Останні новини по темі
Як композитор Юлій Мейтус відтворював вірші Шевченка у музиці
Шевченко у творах композитора Мейтуса. Ілюстрація
Квест про жінок у Кропивницькому
Що ви знаєте про Нінель Бокій? У Кропивницькому провели квест про видатних українок
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024