Що ви знаєте про Нінель Бокій? У Кропивницькому провели квест про видатних українок

16:45, 08 Березня, 2024

Сьогодні до Дня боротьби за права жінок кропивницькі школярі провели тематичний квест. Запитання квесту були присвячені видатним українкам, а локаціями стали музеї та етнолабораторія, парк і пам’ятник відомій актрисі у Кропивницькому.

Квест продумали та втілили учні і учениці альтернативної школи «Крок» у Кропивницькому. Як розповіла керівниця школи Зоя Лебідь, квест продумали старшокласники: вони розробили маршрут, продумали завдання і запитання для учасників і учасниць.

«Квест присвячений видатним українкам – з історії нашого міста і не тільки. У квесті п’ять локацій, на кожній є завдання, яке потрібно виконати», – розповіла вона.

Першою локацією став Краєзнавчий музей. тут в археологічному відділі учням і ученицям розповіли про видатну археологиню і дослідницю з Кіровоградщини Нінель Бокій. Саме вона свого часу знайшла частину експонатів, які виставляються у цьому відділі музею.
тож учасникам запропонували намалювати, як вони уявляють собі день з життя археологині. За виконане завдання кожна з п’яти команд, які долучилися до квесту, отримали оцінку.

Щоб озвучити завдання, дати за потреби підказку та поставити оцінку команді, на кожній локації стоїть відповідальна особа. У Музею хореографії це була старшокласниця Варя Томаз, яка брала участь у розробці квесту.

«Викладачі нам підказали тему і локації, а вже запитання ми робили самі. Це дуже цікаво! Я, наприклад, чула, що відкрили музей хореографії у Кропивницькому, а тут нагода тут вперше побувати. Також для підготовки запитання мене зацікавило, скільки вулиць у Кропивницькому мають жіночі імена», – поділилася вона з «Гречкою».

Варя Томаз. Квест про жінок у музеї хореографії
Варя Томаз

Тож у Музеї хореографії учасники і учасниці команд мали відгадати, кому належить танцювальний костюм на манекені.

танцювальний костюм княгині Ольги. Квест про жінок у КРопивницькому
Танцювальний костюм княгині Ольги
Квест про жінок у Музеї хореографії у Кропивницькому

Хто відповів правильно – що княгині Ользі – мав уточнити, скільки вулиць у місті мали жіночі імена до 2020 року, а скільки зараз.

Як виявилося, раніше всього 16 вулиць Кропивницького були названі на честь видатних жінок, зараз же ця цифра зросла більш ніж вдвічі – до 38.

Детальніше про жінок, на честь яких назвали вулиці у Кропивницькому, слухайте у подкасті «Гречки» «Перейменовано у Кропивницькому».

Наступна локація – етнолабораторія «Баба Єлька» по вулиці Театральній. Тут завдання були присвячені Софії Русовій – видатній педагогині, літературознавиці та одній із організаторок феміністичного руху в Україні. Також запропонували підліткам вгадати, як використовували ті чи інші інструменти сто років тому. У предметах школярі вгадали дерев’яну «прабабусю» праски, щипці для завивки волосся та дверний засув.

Квест у Кропивницькому про жінок. Баба Єлька

Біля скульптури «Наталки Полтавки» учасники і учасниці обговорювали роль Марії Заньковецької в історії театрального мистецтва. Адже саме вона стала першою жінкою в Україні, яка отримала звання Народної артистки. Саме вона у ролі Наталки Полтавки стала прототипом для скульптури.

Квест про жінок у Кропивницькому до 8 березня

Фінальне місце квесту – у Ковалівському парку. Тут голова кропивницького відділення Асоціації жінок України «ДІЯ» Інна Жолобова розповіла про Ганну Дмитрян.

Інна Жолобова бере участь у квесті про жінок у Кропивницькому
Інна Жолобова бере участь у квесті про жінок у Кропивницькому

«Вона була меценаткою, і жертвувала гроші на будівництво лікарень не лише у Кропивницькому, а й у Бобринецькому районі. За заповітом поховали її в родинному склепі у Бобринці, та згодом переховали. З Ганою Дмитрян пов’язано багато легенд, тож де саме її могила – точно невідомо», – сказала Інна Жолобова.

Вже у парку після виконання фінального завдання підбили результати і команді, яка набрала найбільше балів, вручили подарунки.

«Ми домовилися з керівництвами музеїв, етнолабораторії, щоб провести локації не біля приміщень, а прямо у них – на вулиці прохолодно ще. Та й так і дітям цікавіше. Це вже не перший квест, який ми організовуємо нашою школою. Проте це перший, який присвячений видатним жінкам в історії», – додала Зоя Лебідь.

«Гречка» публікувала про шість визначних українок-феміністок, які діяли на теренах Кіровоградщини і своїми діями боролися за визнання прав жінок.

Останні новини по темі
На фронті загинув публіцист і доброволець з Кропивницького Дмитро Сінченко
Дмитро Сінченко
Навіки у строю: Благовіщенська громада повідомила про загибель воїна
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024