На Кіровоградщині вирубують фруктовий сад (ФОТО)

09:33, 27 Травня, 2015

Учора пообіді у селі Соснівка Олександрівського району знову почали спилювати фруктовий сад. На місце події негайно прибули місцеві жителі та намагалися не допустити цього. Однак, як і влітку 2013 року, людей відмовляються слухати, вчергове про ситуацію розповідає депутат Олександрівської райради Андій Лаврусь у себе в Фейсбуці.

Власники вказують, що сад куплений на аукціоні як безхазяйсне майно за 35272, 00 грн. Хто і як зробив сад безхазяйним і досі ніхто зрозуміти не може. Самі ж мешканці говорять, сад плодоносить, а його подальша доля в руках нинішніх орендарів – вирубка під корінь усіх дерев.

На місці вирубки був присутній представник власника, депутат районної ради Олександр Закревський, який позиціонує себе керівником районного осередку “Народного фронту”. Власник у 2013 році встиг укласти договір про оренду земельних ділянок площею 14,228 га та 4,7562 га з Олександрівською районною державною адміністрацією під багаторічні насадження на 49 років. Як показує практика в інших селах району, сади повністю вирізають, нові дерева ніхто не садить. Все розрівнюють і робиться рілля, продовжує Андрій Лаврусь.

У липні 2013 року депутат звертався до прокурорів різного рівня і тоді вирубку призупинили. Наразі ж місцева громада збирається відстоювати сільський сад і не відступати.

Нагадаємо, подібна ситуація відбувалась 4 липня 2013 року. Тоді в селі Соснівка Олександрівського району з самого ранку невідомі особи розпочали спилювати місцевий сад. Після зауваження жителів «дроворуби» роботу припинили і запевнили, що мають усі необхідні дозволи. Але жодного показати так і не змогли. Повідомили, що документи нібито знаходяться у керівництва ФГ Дєдов» (власник – депутат Олександрівської районної ради від ПР). Рішуче налаштовані місцеві мешканці зажадали зустрічі з керівництвом господарства. Жителям села надали копію протоколу торгів з продажу майна, що визнане безхазяйним та переходить у власність держави та обліковується Олександрівським відділенням Знам’янської ОДПІ. Дата реєстрації 27.09.2012 року. Тобто, Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ виступило продавцем і через біржового брокера продали товар. Цікаво що на торгах був представлений лише один учасник.

Схожа ситуація відбулася в грудні місяці 2012 року в селищі Єлизаветградка.

Останні новини по темі
В Олександрії закликали чиновників прийти на святкування останнього дзвоника у вишиванках
У Кіровограді бродячі пси полюють на дітей – є жертви (ВІДЕО)
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024