На Кіровоградщині дозволили полювання на диких тварин: що відомо 

12:21, 07 Листопада, 2024

На Кіровоградщині дозволили полювання на тварин, які переносять сказ та африканську чуму свиней

Про це повідомили у пресслужбі Кіровоградської ОВА у четвер, 7 листопада. 

Як зазначив заступник Кіровоградської ОВА Юрій Миколаєнко, наразі в області спостерігається непроста епідеміологічна ситуація. Вона повʼязана зі зростанням популяції рудої лисиці, яка перевищує норму у 5-6 разів. Саме лисиця вважається найбільшим збудником сказу.

Так, у 2023 році в області підтвердили загалом 100 випадків сказу. А у 2024 році станом на 1 листопада уже зареєстровано 97 випадків сказу. Також на Кіровоградщині зростає кількість звернень людей до лікарів через укуси тварин.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, яка уражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами й без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотоподібні собаки та безпритульні тварини, однак основним носієм вірусу сказу є червона лисиця.

Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Руслан Крайносвіт раніше пояснював, що до зростання захворюваності на сказ призвела низка факторів: через бойові дії на півдні та сході від Кіровоградщини відбувається міграція диких тварин, а також заборона полювання сприяє популяції диких тварин (лисиці, вовка та інших).

Зазначимо, заборона на відстріл диких та хижих тварин почала діяти через повномасштабну війну. Відстріл був заборонений як для ветеринарних досліджень так і під час полювання.

«Проблему потрібно вирішувати комплексно: провести широку вакцинацію домашніх тварин, через полювання урегулювати чисельність диких тварин та дикого кабана, а також провести імунізацію диких м’ясоїдних тварин. Ми розповсюдили на території області 482 тисячі доз вакцин», — зазначив Юрій Миколаєнко.

Дозволи на полювання на Кіровоградщині

За словами посадовця, рішення про погодження полювання на диких тварин на Кіровоградщині прийняли у результаті обговорень спільно з фахівцями Держпродспоживслужби і лісового та мисливського господарств. При цьому пояснив, що не можна полювати на фазанів, зайців та копитних тварин. 

«Відстріл диких тварин насамперед спрямований на зменшення кількості тварин, які несуть загрозу для життя та здоровʼя людей», — уточнив посадовець. 

За його словами, сезон полювання відкрили із 1 листопада до кінця 2024 року на дикого кабана і з 1 листопада до кінця лютого 2025 на диких тварин (лисиця, вовк, шакал).

Полювати можна виключно на території Українського товариства мисливців і рибалок, у приватних товариствах та філіях, які мають мисливські угіддя, обовʼязково у присутності єгерської служби.

Юрій Миколаєнко також уточнив, що перед полюванням у громадах області про це потрібно повідомляти правоохоронців та представників органів місцевого самоврядування. 

Для того, аби відстрілювати диких тварин, власники мисливських угідь повинні отримати дозволи у територіальному управлінні лісового та мисливського господарств. Після цього ще має бути затвердження від Кіровоградської ОВА. 

Останні новини по темі
Читайте також

У неділю, 15 грудня, у Кропивницькому та на Кіровоградщині, як і по всій країні, діятиме графік відключень електрики....

20:09, 14 Грудня, 2024

Трьох захисників із Кіровоградської області за військову службу відзначили державними нагородами. ...

16:37, 14 Грудня, 2024

Новомиргородська та Новопразька громади, що на Кіровоградщині, повідомили про загибель захисників. ...

16:08, 14 Грудня, 2024