На Кіровоградщині понад 3,5 тисячі гектарів земель виставлять на аукціон: чому та коли

14:00, 30 Квітня, 2024

Відтепер сільськогосподарські земельні ділянки, які перебувають у власності держави, здаватимуть через Земельний банк на онлайн аукціонах у системі Прозоро.

Про це сьогодні, 30 квітня, під час брифінгу розповіла заступниця начальника регіонального відділення Фонду державного майна України Ганна Калініна, передає кореспондентка «Гречки». 

“Це механізм, який дозволить кожному громадянину України  взяти участь у відкритих, прозорих та конкурентних торгах і отримати земельні ділянки у тимчасове користування ”, – зазначила посадовиця.

Йдеться про землі, які належать на праві постійного користування державним підприємствам, які наразі не працюють або є банкрутами. Здаватимуть їх на праві суборенди.

Як встановлюватиметься оренда через Земельний банк

Проєкт “Земельний банк”, який реалізує Фонд держмайна, стартував у 2023 році. 

За словами Ганни Калініної, підґрунтям для його створення став прийнятий Верховною Радою закон про відновлення оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. 

“Основна  ідея реформи – що після визначення переліку земельних ділянок, вони передаються оператору земельного банку”, – розповіла вона.

Оператор земельного банку – це підприємство, яке буде оголошувати аукціони та передавати охочим землі у користування. 

Договір на оренду землі укладатимуть з переможцем аукціону, який за новим механізмом відбуватиметься у системі державних публічних закупівель Прозоро.

За словами Ганни Калініної, перші аукціони планують оголосити вже наприкінці літа 2024 року. Перелік земельних ділянок, які подаватимуть, має затвердити Кабінет Міністрів. 

Якого розміру можна отримати ділянки й на який строк

Переможцем аукціону стає той, хто запропонував найбільшу суму за ділянку. Розмір стартової орендної плати за землю стартуватиме з 12 відсотків від її загальної вартості. 

Отримати земельну ділянку можна на строк до:

  • 14 років для земель з однорічними насадженнями;
  • 25 років для земель з багаторічними насадженнями.

Як зазначила Ганна Калініна, розмір земельної ділянки може бути на будь-який бюджет.

“Це можуть бути ділянки від десяти до ста і тисячі гектарів”, – уточнила вона

Обробіток сільськогосподарських земель проводить орендар землі вже після укладення договору.

На Кіровоградщині вільних понад 3,5 тисячі га землі 

Станом на 30 квітня 2024 року на  Кіровоградщині понад 3,5 тисячі гектарів землі державної власності, які можна подати на аукціон. Загалом в Україні понад 800 тисяч гектарів таких ділянок.  

Очікуваний дохід від передачі цих земельних  ділянок в оренду  складає 7 мільярдів гривень на рік. Їх спрямують до державного бюджету.

“Це велика сума, яка надалі також забезпечує потреби оборони нашої держави, що під час війни дуже важливо”, – наголосила заступниця начальника регіонального відділення Фонду державного майна України Ганна Калініна

Нагадаємо, раніше “Гречка” повідомляла, що в Україні офіційно стартувала програма часткової компенсації фермерам купівлі сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. Пояснюємо, як отримати компенсацію.

Останні новини по темі
52 мільйони на капремонт стоматполіклініки у Кропивницькому: чому тричі не знайшли підрядника
Спортсменки з Кіровоградщини перемогли на Чемпіонаті України з важкої атлетики
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024