Аграріям компенсуватимуть купівлю вітчизняної техніки: як це працює

16:05, 09 Квітня, 2024

Сьогодні, 8 квітня, офіційно стартувала в Україні програма часткової компенсації фермерам купівлі сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. Пояснюємо, як отримати компенсацію.

За яку техінку фермерам даватимуть компенсацію

Програма часткової компенсації за купівлю с/г техніки українського виробництва працювала раніше, проте через повномасштабне вторгнення росії в Україну її дію призупинили.

Сьогодні, 8 квітня, Міністерство економіки офіційно оголосило про відновлення програми. Програма передбачає, що всім українцям, хто купить сільськогосподарську техніку або запчастини українського виробництва і подасть відповідну заяву, компенсують 25% від вартості.

«У держбюджеті на 2024 рік на реалізацію програми закладено мільярд гривень. Орієнтовно підтримка дозволить збільшити на ринку пропозицію вітчизняної техніки та обладнання вдвічі, запустити виробництво нових найменувань, посилить інтерес інвесторів до галузі», – розповіла міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Своєю чергою директорка Кіровоградського обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова пояснила «Гречці», що йдеться про купівлю не будь-якої техніки, а з переліку, сформованого держорганами у рамках програми компенсації.

«Станом на 8 квітня у цьому переліку вже є понад двадцять українських виробників та близько тисячі номенклатурних одиниць техніки та запчастин. І список буде розширюватися», – зауважила директорка департаменту.

Актуальні оновлення переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується з бюджетних коштів, можна проглянути за посиланням.

Як отримати компенсацію за купівлю української с/г техніки

Як пояснила Валерія Фурманова, компенсації за купівлю української сільськогосподарської техніки видають через офіційні банки-партнери.

Щоб отримати компенсацію, потрібно:

  • вибрати виробника та техніку із затвердженого в рамках програми переліку;
  • вибрати постачальника і придбати техніку;
  • Подати до уповноваженого банку заявку та підтверджувальні документи;
  • отримати компенсацію на рахунок у банку, куди подавали заяву.

Якщо ви є виробником техніки та хочете потрапити до переліку, за який держава компенсуватиме 25%, то потрібно подати відповідну заявку до Міністерства економіки до 31 жовтня 2024 року. Заяви, подані пізніше, будуть враховані вже у наступний бюджетний рік.

До переліку допускаються тільки локальних виробників, які мають сертифікат відповідності системи управління якістю у виробництві, з питомою вагою витрат на оплату праці тощо.

Раніше «Гречка» пояснювала, як ситуація на польському кордоні з українським експортом впливає на аграріїв Кіровоградщини

Останні новини по темі
На щиті: Петрівська громада повідомила про загибель захисника
Потрійна ДТП за участі вантажівки у Кропивницькому: на водійку склали протокол
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024