На Кіровоградщині хочуть переробляти сміття у тверде паливо для ТЕЦ

Кіровоградщина рухається в напрямку реалізації сміттєпереробного заводу, який мав би покрити потребу в переробці сміття не лише Кропивницького, а й Знам’янки, Олександрії і, можливо, Світловодська.
Ціль – безпечне навколишнє середовище і можливість полегшити громадянам навантаження по сплаті комунальних послуг.
Детальніше про проект розповів Олександр Ковтунов, керівник департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської ОДА.
«У світі є кілька напрямків утилізації: пряме спалювання і сортування відходів та виготовлення з них твердого палива. В даному випадку нам би дуже хотілось вбити двох зайців і отримувати альтернативне паливо для наших ТЕЦ. Таким чином ми зможемо забезпечити енергонезалежність підприємств, по-друге, це зменшить собівартість і зможе здешевити послуги теплопостачання для містян», – каже Ковтун.
Голова Кіровоградської ОДА вже дав доручення очільникам Кропивницького, Знам’янки та Олександрії провести робочу зустріч з приводу сміттєпереробки.
«Ми вже маємо напрацювання, але знаходимось у пошуку, можливо, нових технологій чи ідей інвестицій. Є домовленості з мінрегіонбудом, з мінфіном. Первинні дані вже подані в мінфін», – зазначає керівник.
За словами чиновника, вони орієнтуються перш за все на кошти Європейського інвестиційного банку. В майбутньому планують створити комунальне підприємство, але також залучати до нього і приватних інвесторів, частка яких складатиме 40-49 відсотків.
Спорудження сміттєпереробного заводу обійдеться орієнтовно мінімум в 35 млн євро, а переробляти він зможе близько 80-100 тисяч тонн відходів. Доведеться провести реконструкцію печей на ТЕЦ і заміну турбін.
Зараз уже знайдена підходяща земельна ділянка, яка знаходиться нині у власності одного з комунальних підприємств, проте де вона, інформацію поки не розголошують.
Нагадаємо, остання спроба створення сміттєпереробного заводу в Кропивницькому гучно афішувалась у 2013. Тоді знайшовся інвестор готовий будувати завод, проте згодом він зник. У червні цього року міський голова Кропивницького Андрій Райкович взагалі зазначив, що переробка сміття зараз не на часі.



