На Кіровоградщині влада через Євромайдан заборонили роздавати подарунки школярам?

13:03, 14 Лютого, 2014

Олександрійська влада заборонила благодійній організації роздавати подарунки школярам, посилаючись на ‪#‎Євромайдан та нестабільну політичну ситуацію.

Міська влада кілька разів вирішувала, чи можна олександрійським школярам вручити американські подарунки. Зрештою, мерія заборонила це робити. Громадська організація “Шлях до життя” отримала відмову в можливості роздати благодійну допомогу.

Передісторіябула така. Благодійний фонд “Повернення до життя” звернувся до директора гімназії ім. Т.Г. Шевченка з проханням поширити серед першокласників безкоштовні подарунки від американських дітей. Отримавши схвалення, активісти домовилися зі школою провести акцію 14 лютого до Дня святого Валентина.

Подарунки надійшли з Америки по лінії християнської програми “Сумка самарянина “. Це красиві коробки, в яких складені іграшки, дитячі речі, книги, олівці, розмальовки та цукерки. Кожна коробка зібрана індивідуально якоїсь однієї американською сім’єю. Що лежить всередині – для дитини сюрприз. Всього фонд отримав понад сто таких подарунків. Основну частину розподілили серед підопічних. А залишок – 28 наборів для 28 дітей – вирішили віднести до гімназії.

Пізніше директор гімназії передзвонила керівнику організації Анатолію Тримбачу з проханням додатково узгодити акцію з міською владою. Збираючись в мерію на переговори, громадські працівники передбачили, що каменем спотикання можуть стати цукерки. Тому їх попередньо вилучили з усіх подарунків. Два набору активісти захопили з собою як зразки.

Ознайомившись з вмістом, начальник управління освіти Любов Димкова запропонувала додатково вийняти з коробок все, що пов’язано з релігією. Дійсно, в деяких наборах зустрічалися біблійні розмальовки, книжечки, їх теж прибрали. Але на цьому історія не закінчилася.

Крапку в ній поставила заступник міського голови Людмила Сосна, яка зателефонувала Тримбачу 13 лютого, напередодні дня проведення акції.

– Дзвонить Людмила Василівна, каже: не треба ніяких подарунків, тому що прийшли батьки і просять нічого їх дітям не вручати. – Я задаю їй питання: чому? – Вона: тому що обстановка в країні нестабільна, Майдан, батьки не хочуть ніяких акцій і ніяких подарунків, – розповідає Тримбач.

У розмові з пресою Сосна підтвердила, що влада дійсно прислухалася до побажань батьків – ні більше, ні менше.

– Він домовився з директором школи, але ми вирішили заручитися підтримкою батьків. Батьки висловили думку, що цих подарунків вони не хочуть. Кажуть: ми дітям самі купимо подарунки, не треба нам. Хочу сказати , що всією душею я розумію Анатолія, але є думка батьків, – прокоментувала Сосна .

Потрібно відзначити, що Тримбачу не відмовили категорично. Запропоновані інші варіанти. Наприклад, передати ці подарунки в якийсь дитячий будинок, або притулок “Джерело життя”, або школу-інтернат. Але тепер вже він не хоче проводити акцію , образившись на інцидент.

– Якщо вони проти, ми відвеземо подарунки в Кіровоград і віддамо в будь-яку школу. Прикро, коли хочеться допомогти своєму місту, але тут не можна, тому що “обстановка в країні нестабільна “, – заявив Тримбач.

Хто все-таки зіграв в цій історії вирішальну роль – місцева влада чи батьки – невідомо. Якщо влада, то незрозуміло , хто їй дав право монополізувати меценатство. Зовсім недавно Партія регіонів поширювала в дитячих садах шоколадки до Дня святого Миколая, що викликало лише гарячу подяку.

За матеріалами сайту «Моя Олександрія»

 

Останні новини по темі
Лекція Юрія Андруховича про свою першу любов – Антонича (ВІДЕО)
В неділю в Кіровограді інформаційне віче та презентація Арт-майдану
Читайте також

У Новомиргородській громаді, що на Кіровоградщині, отримали підтвердження загибелі під час боїв на Донеччині захисника Юрія Іваніцького....

17:37, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому за три дні невідомі підпалили п’ять контейнерів для сміття. Проти порушників відкрили кримінальне провадження....

17:18, 16 Квітня, 2024

Російська пропагандистська «машина» запустила нову інформаційно-психологічну операцію (ІПсО), ціль якої – розколоти українське суспільство на «ухилянтів» та «оборонців», зірвати...

15:24, 16 Квітня, 2024