Національна академія наук України створила збірник народних пісень Кіровоградщини
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Рильського Національної академії наук України випустив книгу «Народні пісні Кіровоградщини».
До зібрання з-поміж пісень, які збирали інші фольклористи, які працювали в області у різні роки, увійшли близько тисячі автентичних пісень, які збирали під час експедицій Кіровоградщиною волонтерки етнографічного проєкту «Баба Єлька».
У коментарі «Гречці» співзасновниця громадської організації «Баба Єлька» Світлана Буланова зазначила, що упорядницею збірника є докторка мистецтвознавства, провідна наукова співробітниця відділу музикознавства та етномузикології Людмила Єфремова.
За її словами, співпраця з науковицею налагодилась декілька років тому.
«Ми надавали їй зафіксований нами на аудіо та відео експедиційний матеріал, розшифровані тексти пісень з паспортизацією кожного твору, а Людмила Єфремова його опрацьовувала, класифікувала та транскрибувала у ноти кожну пісню», — зазначила Світлана Буланова.
Наразі спільно з науковицею опрацьовано близько 1500 пісенних творів, які були записані в експедиціях з 2018 по 2024 рік, де команда побувала у 124 селах Кіровоградщини.
«Величезний пласт цих пісень увійшов до книги «Народні пісні Кіровоградщини» (з колекцій збирачів фольклору), яке нещодавно видала Національна Академія Наук України», – уточнила Світлана Буланова.
За її словами, у книзі містяться пісні, які відносяться до календарної та родинної обрядовості, величезний пласт ліричних пісень різних жанрів, дитячий фольклор, сороміцькі пісні тощо.
Світлана Буланова також уточнила, що напрацювання команди «Баби Єльки» не є вичерпними, учасники команди продовжують і надалі їздити в експедиції та записувати пісні.
Також команда наразі працює над збірником пісень «Тисяча пісень Баби Єльки» у співпраці з USAID в рамках проєкту «Стань агентом Баби Єльки».