Нагадування про ціну свободи: у Кропивницькому відкрили виставку портретів загиблих героїв

Сьогодні, 21 червня, у Кіровоградському обласному Центрі народної творчості відкрили виставку портретів полеглих на війні захисників та захисниць під назвою “Янголи перемоги”.
Як розповіла у коментарі “Гречці” директорка Кіровоградського обласного центру народної творчості Олена Могилка, в експозиції понад 72 портрети, з них 50 – жіночі.

Авторкою портретів воїнів та воїнок, які віддали своє життя за Україну, є колишня журналістка і громадська діячка, а також офіцерка ЗСУ Олена Білозерська з Києва.
Вона – учасниця російсько-української війни у складі добровольчого українського корпусу “Правий сектор”. З 2018 по 2020 роік служила в морській піхоті на посаді командирки флоту самохідних артилерійських установок. Наразі Олена Білозерська продовжує служити у Збройних Силах України.
Ініціаторкою виставки у Кропивницькому є Оксана Бочарова, заступниця командира по роботі з особовим складом стрілецького батальйону 3011.
Олена Білозерська не змогла бути присутньою на виставці її робіт у Кропивницькому, проте записала відеозвернення для усіх присутніх, зазначила Олена Могилка.
“Я не професійна художниця. Колись трохи малювала, але потім закинула цю справу. А восени минулого року, коли виникла потреба робити збір на ЗСУ, то намалювала кількох відомих Героїв – і живих, і полеглих. І розігрувала ці малюнки між донаторами”, – розповіла Олена Білозерська.

Усі портрети були намальовані гелевою ручкою. Деякі з цих робіт раніше також були представлені на виставці у Хмельницькому та у німецькому місті Візенбург.
“Спочатку я малювала тільки чоловіків, потім подумала, що на цій війні гинуть і жінки. Тому почала малювати і полеглих жінок. Згодом це переросло у велику ідею”, – каже авторка портретів.
Наразі Олена Білозерська намалювала 66 портретів полеглих Героїнь. За її словами, коли кількість портретів досягне ста, то буде видана ще й книга-альбом з історіями полеглих захисниць.
“Я хочу намалювати портрети абсолютно всіх жінок, які віддали своє життя за Україну. Це зі свого боку вияв пам’яті, вшанування. І бажання, щоб про них пам’ятали”, – розповіла вона.
На виставці були присутні рідні полеглих захисників та захисниць з Кіровоградщини.

Спогадами про загиблого гвардійця Павла Пророкова, чий портрет також намалювала Олена Білозерська, поділилася його хрещена мама Інна Нікітіна.
“Війна – це горе, біль і страждання. Війна забирає найкраще. І я зараз говорю про нашого Павліка. Так ми називали його між собою. Він пішов захищати свою родину, свій дім, свою Батьківщину. Павлік дуже любив свого сина Тимофія і хотів жити. Проте доля розпорядилася по-іншому. На жаль, він загинув. Час лікує рани і може притупити біль, але ми ніколи не повинні забувати про тих, хто віддав життя за наше майбутнє”, – розповіла хрещена мама загиблого.

Павла в лютому 2023 року мобілізували до лав 21-ї окремої бригади Національної гвардії України, де він проходив службу у резервній роті стрілецького батальйону. Герой загинув внаслідок танкового обстрілу 1 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Урожайне, що на Донеччині.
За словами Інни Нікітіної, портрети, які представлені на виставці – це нагадування про ціну свободи та волі.
Портрет Павла Пророкова увійшов до альбому “Українські Герої, полеглі на війні” Олени Білозерської та був представлений на виставках в Україні та Франції.

На виставці також були представлені портрети родини військових з Кропивницького Тараса та Ольги Мельстерів.
Ольга і Тарас Мельстери з Кропивницького разом пішли боронити Україну від агресора і 21 червня разом загинули від рук російських загарбників.
Тарас Мельстер був сином директорки громадської організації «Флора» Людмили Шестакової, працював у IT-компанії. Ольга Мельстер була відомою на Кіровоградщині художницею-кондитеркою.
В день відкриття виставки у Кропивницькому з дня їх загибелі виповнюється два роки.

На виставці преставлені потрети загиблих захисників та захисниць з усієї України.

Як переглянути виставку
Виставка буде представлена у Кіровоградському обласному Центрі народної творчості протягом місяця.
Переглянути її можна за адресою: вулиця Гоголя, 66/50 з 9:00 до 18:15 з понеділка по четвер та у п’ятницю з 9:00 до 17:00.

