Наказував обстрілювати Кіровоградщину: Гаазький суд видав ордер на арешт російського віцеадмірала

09:32, 06 Березня, 2024

Міжнародний суд в Гаазі видав ордер на арешт Віктора Соколова – російського віцеадмірала флоту, який причетний до обстрілів критичної інфраструктури в Україні, зокрема на Кіровоградщині. Також ордер видали на командувача російською авіацією Сергія Кобилаша.

Як повідомив Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, 5 березня був виданий ордер на арешт двох росіян: командувача дальньої авіації Сергія Кобилаша та командувача чорноморським флотом Віктора Соколова. В оголошені суду зазначається, що ордер видано на за обвинуваченнями у таких воєнних злочинах, як:

  • заподіяння шкоди цивільним людям,
  • атака та пошкодження цивільних об’єктів,
  • злочини проти людяності.

«Двоє підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари, завдані силами під їхнім командуванням по українській електричній інфраструктурі щонайменше з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року. У цей час російські сили завдали ударів по електростанціях в багатьох місцях в Україні», – йдеться в повідомленні Гаазького суду.

Раніше Служба безпеки України інформувала, що зібрала докази щодо Віктора Соколова. Згідно з ними, саме він віддавав накази атакувати крилатими ракетами 3М14 «Калібр» енергооб’єкти у Кіровоградській, а також Київській, Львівській, Дніпропетровській, Вінницькій, Одеській, Запорізькій, Сумській, Хмельницькій, Рівненській, Чернівецькій, Черкаській, Житомирській та Івано-Франківській областях.

«У той період унаслідок ворожих обстрілів загинуло четверо мирних жителів, ще 40 – отримали поранення. Також встановлено, що російські обстріли завдали значних втрат національній системі життєзабезпечення цивільного населення України», – зазначають у спецслужбі.

Як повідомляла «Гречка», вранці 22 жовтня 2022 року російські військові обстріляли ракетами Кропивницький район. У результаті ударів були ушкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури. Вже вночі  22 жовтня на Кіровоградщині успішно відпрацювала система протиповітряної оборони. Проте уламками збитої в Онуфріївці Олександрійського району ворожої ракети пошкоджено кілька будинків.

Нагадаємо, 9 березня 2023 року у Кропивницькому районі російська ракета поцілила в об’єкт енергетики.

Останні новини по темі
500 доларів за магістерську? У Кропивницькому викладачку вишу підозрюють у хабарництві
колишній театр "Казка" Кропивницький 2024
Згорілі пам’ятки архітектури на Театральній отримали нового власника, але не ремонт
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024