Памʼяті «Далі»: кропивницькі спецпризначенці розповіли про полеглого поета Максима Кривцова
Максим Кривцов — відомий український поет і фотограф, був учасником бойових дій. Спецпризначенці 3-го окремого полку імені князя Святослава Хороброго розповіли про те, яким бойовим побратимом був полеглий поет.
Максим Кривцов ще з підліткового віку писав вірші. На його поезію зробили пісні, серед яких «Панівна висота», «Жовтий скотч» (виконує гурт Yurcash), «Не ходи ти тут, не ходи» (Vivienne Mort).
У 2014 році, коли йому було 24 роки, Максим Кривцов долучився добровольцем до української армії, був учасником АТО/ООС. Після демобілізації працював у Центрі реадаптації та реабілітації військових «Ярміз» та у Veteran Hub.
На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Максим Кривцов долучився до лав 3-го окремого полку імені князя Святослава Хороброго. Мав позивний «Далі».
У 2023 році він видав авторську збірку поезій «Вірші з бійниці».
Загинув захисник 7 січня 2024 року. Разом з ним тоді загинув і його рудий кіт, один з віршів якому присвятив поет.
До річниці загибелі Максима Кривцова його побратими з 3-го окремого полку імені князя Святослава Хороброго опублікували відео, в якому розповіли, яким він був.
«Він так поводився — знаєте, ніжний був, спокійний. Але коли йшли виконувати задачу, він брав свій кулемет і йшов з усіма. І там вже ця ніжність пропадала: перед нами був воїн, який готовий воювати та знищувати ворога», — розповів про полеглого побратима оператор ССО «Ведмідь».
За словами оператора ССО «Негатива», у медійному просторі склалося уявлення про Максима Кривцова як про людину вищого споглядання, філософа, який у пошуках прекрасного.
«Я ж його бачив іншим: воїном, при тому досить лютим воїном. Якого не зупиняли й проблеми зі здоровʼям, щоб продовжувати цей шлях і виконати все до кінця», — сказав він.
Яким був бойовий шлях спецпризначенця Максима Кривцова — дивіться у спогадах його побратимів.
Як повідомляла «Гречка», у знак пам’яті та шани до Максима Кривцова видавництво «Наш Формат» спрямувало всі гроші з реалізації накладів примірників збірки «Вірші з бійниці» розподілили порівну між родиною Максима і громадською організацією «Реформація» на підтримку просвітницьких книжкових проєктів для військових.