Петро Порошенко заступився за Давида Сакварелідзе?

15:56, 06 Липня, 2015

Сьогодні в Києві було затримано першого заступника глави слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. За інформацією депутата Верховної Ради Мустафи Найєма, при затриманні у чиновників було виявлено в цілому близько 500 тисяч доларів США, а також коштовності та цінні папери.

Зокрема, під час обшуку у Шапакіна було знайдено: $130 тис. в кабінеті; $30 тис. та €22 тис. у будинку; $170 тис. і 500 тис. грн. у квартирі; документи на депозитні вкладення на суму 800 тис. грн, а також незареєстровану вогнепальну зброю і боєприпаси.

При обшуку у Корнійця були знайдені і вилучені 35 пакетів з діамантами із загальною кількістю 65 каменів.
Операція проводилася під керівництвом заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе та голови СБУ генерал-полковника Василя Грицака.

Подальші події стали розвиватися щонайменше дивно.

За результатами цієї операції було відкрито кримінальне провадження відносно… Давида Сакварелідзе. Справу порушив перший заступник Генпрокурора Володимир Гузир (він виконує обов’язки глави ДП Віктора Шокіна, який взяв короткочасну відпустку) за статтею “захоплення державної установи”. Під час затримання чиновників був використаний загін СБУ «Альфа», бійцям якого довелося виламувати двері в кабінетах затриманих чиновників.

Українські реалії, судячи з дій першого заступника Віктора Шокіна, наступні: брати хабарі в особливо великих розмірах – доларами, євро і дорогоцінним камінням – можна, зате двері ламати в кабінетах ні в якому разі не можна.

З іншого боку, 130 тисяч зеленню, що лежали в кабінеті у Шапакіна, оприбутковані не були, отже, ці гроші в кабінеті держслужбовця належать державі.

У ситуацію довелося втрутитися особисто Петру Порошенко. Василь Грицак, Давид Сакварелідзе і Володимир Гузир були терміново викликані до президентського кабінету. Підсумок розмови, що відбулася – у пості, що з’явився в соціальній мережі Facebook: “Керівництво ГПУ і СБУ доповіли про проведення спецоперації з протидії корупції в центральному апараті Генпрокуратури та прокуратурі Київської області. Вимагаю надалі рішучих дій у боротьбі з корупцією. Корупціонери всіх рівнів повинні бути притягнуті до відповідальності. Викорінення ганебних проявів корупції у вищих органах державної влади має створити випалене поле навколо злочинців, які паразитують в нашій державі. Прокурорська “недоторканність” скасована!”.

У червні співробітники СБУ здійснили не менш резонансний «наліт» на службовий кабінет голови Апеляційного суду Київської області Антона Чернушенка. На відео обшуку були відображені спроби приховування документів і готівкових сум грошей. Зокрема, фахівці, що проводили обшук, вилучили документи ухвал суду, винесених до судового засідання, списки справ, по яких необхідно прийняти конкретні рішення, готівкові гроші в гривні та іноземній валюті, ключі від автомобілів Mercedes, Range Rover, Jeep, талони на 14, 5 тонн палива (!!).
Схоплений на місці злочину жадібний суддя пояснив наявність захованих в кишені мантії декількох тисяч доларів… планами в цей день відвідати стоматолога. А талони на бензин в немислимій кількості зберігав у своєму кабінеті з причини надто вже гарного малюнка на кожному з них.

Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Кіровоградщина: порушника, який самовільно переоснащував котельні, оштрафували
Службове розслідування у справі скалічених на Кіровоградщині працівників ДАІ показало, що… ДАІшники винні? (ВІДЕО)
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024