Підозрюваного у хабарництві суддю тимчасово відсторонили від здійснення правосуддя 

13:07, 24 Червня, 2024

Суддю Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара, підозрюваного у хабарництві, відсторонили від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, “Гречка” повідомляла раніше, у січні 2023 року суддю Кропивницького апеляційного суду звинувачували у вимаганні хабаря за “правильне” рішення у справі щодо смертельної ДТП, яка сталася у Добровеличківці. Згідно із версією слідства, він вимагав 10 500 доларів за зміну вироку першої інстанції і обіцяв змінити позбавлення волі на умовний термін.

Хабар суддя отримував через посередника, якого обвинувачують у пособництві в отриманні хабаря службовою особою, за що передбачене покарання від 5 до 10 років ув’язнення. У справі щодо хабаря судді Кропивницького апеляційного суду посередник, який передавав гроші, визнав свою провину.

Як повідомили сьогодні на офіційному сайті Вищої ради правосуддя, рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя сьогодні, 24 червня.

Його відсторонили згідно із частиною сьомою статті 49 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” і частиною другою статті 62 Закону України “Про Вищу раду правосуддя” враховуючи рішення, ухвалене Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя 24 червня 2024 року.

Якщо орган, що розглядає справи про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, ухвалить рішення про дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади, суддю автоматично відсторонять від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя. Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.

Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

Останні новини по темі
Півтори тисячі кілометрів пішки: як до Знам’янки завітав 74-річний одеський мандрівник
Присвоїв понад 300 тисяч на ремонті укриття ДЮЦу у Кропивницькому? Судитимуть підрядника
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024