Підприємець поверне 7,5 мільйона за три відремонтовані дороги в Олександрії: хто та чому

16:18, 01 Грудня, 2023

На Кіровоградщині суд визнав недійсними три договори із підрядником щодо ремонту доріг в Олександрії. Прокурори довели, що торги були організовані нечесно у змові між двома підприємствами. До бюджету повинні повернути 7,5 мільйона гривень.

У пресслужбі прокуратури області повідомили, що мова йде про три закупівлі Олександрійської міської ради з капітального ремонту доріг. Переможцем торгів обрали одного з двох підприємців, які до того узгоджували свої дії та не змагалися між собою, нехтуючи конкуренцією, як обов’язковою умовою торгів для визначення переможця.

Під час закупівлі, підприємці змовлялися, створюючи по суті лише видимість торгів та спотворюючи їх результати.

Суд договори визнав недійсними договори та зобовʼязав підприємство повернути до бюджету міста майже 7,5 мільйона гривень.

Як зʼясувала кореспондентка “Гречки” у Єдиному державному реєстрі судових рішень, ці справи розглядали стосовно приватного підприємства “Промбудсервісальянс”. Порушення виявила Держаудитслужба. Мова йшла про три договори від жовтня 2018 року, березня 2019 та квітня 2019 року.

Згідно з інформацією у системі Prozorro, умовним конкурентом цього підприємства виступало ТОВ “Елітгруп”.

Мова йде про ремонти доріг в Олександрії:

  • по вулиці Говорова за 863 тисячі гривень,
  • по вулиці вулиці Святомиколаївської (від вулиці Бульварної до вулиці Софіївської) за 3,8 мільйона гривень
  • по вулиці Шевченка (від вулиці Першотравневої до вулиці Софіївської) за 4,3 мільйона гривень.

В усіх трьох тендерах сума пропозиції різнилася орієнтовно від 70 до 200 гривень. Проте менша сума, яку пропонувало ПП “Промбудсервісальянс” звісно ж давала підприємству перемогу у торгах.

За даними аналітичної системи Youcontrol, ПП “Промбудсервісальянс” зареєстроване в Олександрії. Засновником та керівником вказано Голуба Дмитра Вікторовича.

Переважну більшість переможних тендерів у держзакупівлях підприємство отримувало протягом останніх років від управлінь Олександрійської міськради та Новопразької селищної ради. А починаючи від березня 2019 року фактично лише від Олександрійської міськради підприємство отримувало підряди, проте їх було лише кілька, в тому числі й по ремонту доріг, про які йде мова вище.

Навіть цьогоріч ПП “Промбудсервісальянс” отримало підряд на ремонт дорожнього покриття від Дитячої міськлікарні Олександрійської міськради на 171 421 гривню, який став єдиним у списку переможних тендерів протягом 2023 року.

Останні новини по темі
На щиті: дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників
загибель воїнів
Аджамська громада виділила на ЗСУ 1,6 мільйона
Читайте також

Від листопада 2023 року тривають мітинги на польсько-українському кордоні, учасники яких блокують вантажівки з українським зерном. Як це планує вирішувати український уряд та як...

16:09, 22 Лютого, 2024

Кросівки жіночі давно перестали бути виключно атрибутом спортивного гардеробу та стали невід’ємною частиною повсякденних стильних образів сучасних жінок. Вибір жіночих кро...

15:36, 22 Лютого, 2024

Очільниця Головного управління державної податкової служби у Кіровоградській області Юлія Мороз розповіла про найпоширеніші  помилки, через які штрафують фізичних осіб-підприємц...

13:41, 22 Лютого, 2024