Підприємиця поверне Знам’янському інтернату 340 тисяч за поставлений хліб: чому

13:29, 30 Січня, 2024

На Кіровоградщині суд скасував договір про закупівлю хліба для Знам’янського психоневрологічного інтернату. Постачальницю зобов’язали повернути майже 340 тисяч гривень за хліб, який вона сім років тому поставила в інтернат.

Гроші ті ж, а хліба менше

Як з’ясувала кореспондентка “Гречки” у Єдиному державному реєстрі судових рішень, 10 січня цього року суд виніс ухвалу, якою скасував договір та додаткові угоди до нього, що були укладені між Знам’янським психоневрологічним інтернатом та ФОП Матвієнко Надія Леонідівна.

Договір уклали 6 січня 2017 року. Він передбачав, що підприємиця постачатиме до інтернату хліб. Проте у договірі одразу вказали, що якщо ціни на хлібобулочні вироби змінюватимуться, то й умови договору, стсосовно цих пунктів можуть змінити, але в межах 10%.

Вже 10 травня 2017 року сторони уклали додаткову угоду, в якій йшлося про зміну вартості хліба. Потім ще одну таку додаткову угоду підписали 30 червня 2017 року.

Фактично інтернат перерахував Надії Матвієнко 339 464 гривень, як і було передбачено договором від початку. Проте на цю суму підприємиця поставила до закладу меншу кількість хліба.

Діяла у змові з донькою

Однак порушення були не в самому договорі та додаткових угодах до нього, а ще під час проведення закупівлі. З’ясувалося, що тендер був не конкурентний, а підприємиці, які подали пропозицї виявилися матерею і донькою.

Так, вже у листопаді 2021 року Південно-східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визнало, що приватні підприємиці Матвієнко Н.Л. та Ананьєва Г.В. вчинили антиконкурентні узгоджені дії, які стосувалися спотворення результатів проведених Інтернатом державних закупівель.

Тобто, пропозиції по тендеру подали ці дві підприємиці, проте між собою вони не конкурували. Вони виявилися матерею та донькою, які:

  • подали тендерні пропозиції в один день;
  • одночасно замовили та отримали довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків;
  • для участі у торгах використовували одну й ту ж електронну адресу;
  • у поданих документах відобразили однакову адресу потужностей виробництва;
  • у тендерних пропозиціях обоє подали один і той же договір оренди транспортного засобу;
  • при веденні господарської діяльності вони здійснювали численні розрахунки між собою;
  • для участі у торгах завантажили файли, які мають однакові особливості їх формування.

Фактично, пропозиції вони подавали за попередньою домовленістю, цілеспрямовано пропонуючи таку вартість, щоб одна з них отримала перемогу у тендері.

Після з’ясування цих фактів у лютому 2023 року Господарський суд зобов’язав Надію Матвієнко сплатити штраф за порушення кількох пунктів Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Проте, враховуючи, що закупівля проведена із порушеннями закону, то відповідно і договори повинні бути скасовані. Тому перший заступник керівника Знам`янської окружної прокуратури подав позов до суду вже із вимогою скасувати договір та додаткові угоди до нього і повернути гроші державі.

Відтак, розглянувши всі матеріали справи, суд ухвалив позовні вимоги прокурора задовольнити. Договір та додаткові угоди до нього скасувати, а із Надії Матвієнко стягнути 339 464 гривні, які вона отримала за недійсним правочином.

Гроші вона повинна повернути Знам’янському психоневрологічному інтернату, який у свою чергу повинен їх повернути державі.

Згідно з інформацією в аналітичній системі Youcontrol, ФОП Матвієнко Надія Леонідівна зареєстрована у Знам’янці. Основним видом діяльності вказано – “Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання”. Проте, також вказано, що 22 січня 2024 року оновили досьє підприємиці, а саме вказали, що статус ФОП на даний час вже припинено.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
У Кропивницькому хочуть змінити тарифи на тепло: яку вартість просять встановити
zemlja dolaru copy copy
Збитки на понад 17 мільйонів? На Кіровоградщині землевпорядника підозрюють у зловживанні повноваженнями
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024