Підробив довідку про поранення? У Кропивницькому продовжили суд над колишнім військовим

Сьогодні, 21 травня, у Кропивницькому відбулося друге засідання суду щодо військовослужбовця Віктора Л., якого звинувачують у підробці медичної довідки про поранення, отримане під час бойових дій.
Нагадаємо, що раніше у Кіровському суді міста Кропивницького почали розгляд справи щодо обвинувачення колишнього військовослужбовця Віктора Л. Він самовільно покинув позиції на Луганщині на початку червня 2022 року, добрався до Кропивницького. А згодом надав довідку про те, що отримав травму 31 травня 2022 року під час виконання бойового завдання. За версією обвинувачення, він підробив довідки про поранення.
Другий обвинувачений
Цій справі паралельно в цьому ж суді розглядають іншу подібну: другого військового, який був тоді разом з Віктором Л., також обвинувачують у використанні підробленої довідки про поранення.
Під час попереднього засідання Віктор Л. засвідчив, що позиції разом з ним тоді покинули й добралися декілька людей, зокрема і відомий у Кропивницькому активіст Микола Г.
Вже 13 травня на лаві підсудних був власне Микола Г. Його також обвинувачують у використанні підроблених документів за частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає або штраф до 850 гривень, або пробаційний нагляд чи обмеження волі до двох років.
Проте за клопотанням адвоката обвинуваченого Романа Холоденка, засідання відбулося у закритому режимі — без присутності журналістів та вільних слухачів.
Перед другим судовим засіданням, яке відбулося 21 травня, Віктор Л. сказав кореспондентці «Гречки», що обвинувачення проти нього безпідставні.
«Я нічого не підробляв, і нікого не обкрадав, як деякі заявляли. Ніяких пільг чи виплат по цим довідкам я не отримував. Я був військовослужбовцем та мене списали з армії», — сказав він.
Також він надав «Гречці» копії документів, згідно з якими він має інвалідність другої групи з дитинства, а з 2013 року отримує пенсію у зв’язку з втратою годувальника.
Що розповіли свідки
Під час засідання продовжили допит свідків сторони обвинувачення. Солдат, який у 2022 році служив разом з обвинувачуваним, розповів, що Віктор Л. відмовився виконувати наказ командира.
«Ми тоді разом на позиціях були, потім його призначили на правий фланг, а мене на інший. Наскільки мені відомо, поранень він не отримував, тому що я брав участь в евакуації поранених, і його серед них не було», — розповів свідок.

Солдат додав, що найближчий населений пункт від тих позицій був на відстані приблизно 10 кілометрів, і по дорозі там є річка.
На запитання адвоката Романа Холоденка свідок уточнив, що 31 травня ті позиції, на яких перебував Віктор Л., безпосередньо не обстрілювали, проте обстріли вели з мінометів, з танків по сусіднім позиціям за метрів 70.Авіаударів та артилерійського обстрілу не вели.
«Чи можливо на відстані 70 метрів від вибуху отримати контузію?», — запитав адвокат.
«Ні, я так не думаю. Тоді на позиціях було три бойових медики, але до них Віктор не звертався», — відповів той.
«Чому після отримання травми ви не звернулися до медика на місці, а пішли за 10 кілометрів у населений пункт? Це риторичне запитання», — звернувся під час засідання до обвинуваченого суддя Володимир Поступайло.
Другий свідок, також військовослужбовець, який був головним сержантом взводу і служив з Віктором Л. в одному підрозділі в кінці весни — на початку літа 2022 року на Луганщині.
«1 червня мені стало відомо, що напередодні Віктор разом з Миколою Г. і третім військовим напередодні покинули позицію. Їх всього там троє було. В той день було десять поранених і двоє загиблих. Віктора серед них не було», — уточнив другий свідок.
На уточнення судді прокурор Андрій Гонтар роз’яснив, що після службове розслідування показало, що і Віктор Л., і Микола Г. згодом отримали довідки про травми. При цьому свідками, що травми отримані ними 31 травня під час бойових дій, вони виступали одне одному.
Третій свідок обвинувачення вказав, що зі слів інших військових, начебто обвинувачений разом з Миколою Г. в найближчому селі купили авто та виїхали 31 травня 2022.
«Коли особисто я отримав поранення, пізніше вже, то про його обставини свідчили двоє інших військових, ну і плюс моє письмове пояснення», — додав свідок.
Після допиту всіх трьох свідків, які в цей день змогли з’явитися до судової зали, суд оголосив перерву до 6 червня.
У цій справі мають заслухати свідчення ще 18 свідків сторони обвинувачення.
Як раніше повідомляла «Гречка», саме на цих позиціях, які покинули Віктор Л. та Микола Г., у червні 2022 року росіяни змогли прорвати оборону, через що у бою загинуло багато українських захисників і захисниць. Серед загиблих тоді були й подружжя Тарас і Ольга Мельстери.