У Кропивницькому і Олександрії побудують багатоквартирні будинки для переселенців: хто фінансує
На Кіровоградщині визначили три обʼєкти для будівництва багатоквартирних будинків у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ). «Гречка» дізналася, де саме їх будуватимуть і кому надаватимуть житло.
За інформацією Кіровоградської обласної військової адміністрації, житловий проєкт реалізовуватимуть у Кропивницькому та Олександрії. Для будівництва визначили три ділянки за адресами:
- вулиця Державності, 24/1 (Кропивницький),
- проспект Будівельників, 36 (Олександрія),
- Покровська площа, 8а (дитячий садок, Олександрія).
Багатоквартирні будинки призначені для того, щоб забезпечити доступним житлом вимушених переселенців та людей із вразливих верств населення.
Житло для переселенців у Кропивницькому
Як повідомили на офіційному сайті Кропивницької міської ради, будівництво фінансуються міжнародними донорами, а будівлю передадуть до комунальної власності міста.
Як пояснив проєктний менеджер МОМ Іван Магдич, організація фінансуватиме створення проєктно-кошторисної документації, будівництво, технічну експертизу тощо. При цьому МОМ встановлюватиме вимоги тендерів, які проводитимуться в рамках будівництва.
«Квартири будуть готові до введення в експлуатацію, із виконаними внутрішніми роботами, встановленою сантехнікою. Людям треба буде тільки умеблювати», — додав Іван Магдич.
Водночас Кропивницька міська рада передає земельну ділянку під будівництво безкоштовно, також зобовʼязується підʼєднати всі інженерні мережі.
Житло у цьому будинку по вулиці Державності будуть давати людям в оренду на пільгових умовах, на 20-30 відсотків дешевше за ринкові ставки. Кошти з оренди надходитимуть до міського бюджету.
144 квартири в Олександрії
Як розповіла «Гречці» заступниця міського голови Ірина Чемерис, земельну ділянку по проспекту Будівельників, 36 вже погодили з представниками МОМ.
«Тут побудують 12 триповерхових будинки, це 144 квартири. За умовами проєкту, 80 відсотків цих квартир надаватимуть вимушеним переселенцям, а решта квартир — на потреби громади. Наприклад, як службове житло для лікарів абощо», — розповіла вона.
Квартири у цих будинках надаватимуться в оренду за пільговими цінами. Те, як розраховуватимуть ціну – вирішуватиме міська влада разом з представниками МОМ. Проте вже визначено, що гроші з оренди надходитимуть в окремий фонд місцевої ради, і витрачати їх можна буде виключно на розвиток інфраструктури громади.
При цьому будинки будуть у комунальній власності. Міжнародні донори фінансуватимуть будівництво та повʼязані із ним видатки. Місцева рада має забезпечити підключення до мереж (газ, вода тощо) та утримання будівлі.
Щодо другої земельної ділянки за адресою Покровська площа, 8а, то це один з варіантів і поки що кінцевого рішення немає.
«Там був дитячий садок, і розглядають можливість зробити на його основі реконструкцію, перебудувати під квартири. Та це один із варіантів, які ми пропонуємо, він ще розглядається», — пояснила Ірина Чемерис.
Довідково:
Міжнародна організація з міграції — міжурядова організація, заснована у 1951 році. В Україні МОМ почала роботу у 1996 році. Надає комплексну відповідь на гуманітарні потреби мігрантів, внутрішньо переміщених осіб, людей, що повернулися, та місцевих громад шляхом безпосередньої гуманітарної допомоги та проєктів у сфері розвитку. Ключовим партнером МОМ у проєкті з побудови житла для вимушених переселенців на Кіровоградщині виступає Німецький банк розвитку.
Раніше «Гречка» розповідала, як у Світловодську планують відремонтувати два під’їзди покинутого багатоповерхового будинку та передати їх для переселенців.
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею