Планують чотири маршрути: як у Кропивницькому напрацьовують створення безбарʼєрних шляхів

У Кропивницькому планують створити безбарʼєрні маршрути. Наразі у планах чотири таких маршрути.
Проєкти готують у рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року «Рух без бар’єрів», пише пресслужба Кропивницької міськради.
За інформацією, департамент містобудування та земельних ресурсів наразі опрацьовують конкретні транспортно-пішохідні шляхи, де створюватимуть доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
«На цих маршрутах всі локації будуть безбарʼєрними – це і перехрестя, переходи, заклади охорони здоров’я, освіти, соціальні та адміністративні об’єкти, заклади культури, громадського харчування, громадський транспорт тощо. Будуть наявні навігаційні знаки, тактильні позначки та інші рішення, які забезпечать не лише комфорт, а й безпеку людей», — йдеться у повідомленні.
Над архітектурною складовою і візуалізацією проєкт працюють фахівці відділу безбар’єрного простору та культурної спадщини. При цьому ключовим є те, щоб маршрути об’єднували важливі обʼєкти соціального значення та локації міського середовища.
Розробляють чотири маршрути
За даними директора департаменту містобудування Романа Лунгола, у Кропивницькому розробляють чотири безбар’єрних маршрути.
Найдовший маршрут пролягатиме від обласної лікарні до вулиці Полтавської, частину його планують закільцювати на ділянці від автостанції №2 через мікрорайон Ковалівку до Центрального ринка. Два коротких безбар’єрних шляхи для забезпечення потреб ветеранів війни проляжуть від ТЦК до Центру надання адміністративних послуг.
Скільки загалом у маршрути ввійде локацій, перелік конкретних рішень по створенню окремих маршрутів та коли почнуть їх створювати — у міськраді поки що не можуть сказати.
Як пояснив у коментарі «Гречці» речник міськради Сергій Якунін, поки що триває розробка схеми маршруту. Потім її буде подадуть на реалізацію в рамках всеукраїнського проєкту «Рух без барʼєрів». І вже коли маршрути затвердять у проєкті на всеукраїнського рівні, тоді почнуть розробляти проєкт із конкретними діями по кожному маршруту в місті.
Нагадаємо, Кропивницький та ще 11 міст увійшли в державний проєкт створення безбар’єрних маршрутів «Рух без барʼєрів».
Раніше «Гречка» розповідала, які проблеми з доступністю виявили у Кропивницькому.
команду “Гречки”