Побачити історії людей через фото: у Кропивницькому відкрили виставку про переселенців

14:19, 12 Грудня, 2023

У Кропивницькому в бібліотеці імені Дмитра Чижевського, сьогодні, 12 грудня, відкрили виставку про вимушених переселенців «(Не)помітні історії».

Як зазначив у коментарі “Гречці” один з організаторів виставки,  координатор Центру допомоги врятованим у Кропивницькому Олександр Кришко, на кожному з дев’яти фото зображена історія людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною або були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях.

Виставку організували для того, щоб привернути увагу до проблем, з якими стикаються вимушені переселенці, зокрема в Кіровоградській області.

“87 тисяч переселенців зараз проживає у Кропивницькому, 189 пройшло транзитом. Ми ж не знаємо, що ці люди пережили і як. Але наша задача, як людей менш травмованих, бути чуйними, проявляти розуміння і робити все, що в наших можливостях, щоб полегшити цей біль для інших”, – розповіла “Гречці” заступниця голови обласної державної адміністрації Катерина Колтунова.

Найцінніші речі

На світлинах – найцінніші речі, які герої проєкту забрали з собою під час евакуації. Наприклад, намисто 16-річної Наталі, яка удвох з подругою Анею евакуювалася з Мелітополя.

Після початку повномасштабної війни дівчата разом із мамами півтора роки прожили в окупації та практично не виходили з дому. Одного дня в Мелітополі кількох подруг Наталі та Ані знайшли мертвими в багажнику машини. У місті почали викрадати підлітків, тоді мами вирішили, що дівчата мають виїхати. 

На одному з п’ятнадцяти блокпостів, які дівчата перетнули разом,  росіянин побачив на Наталі синьо-жовте намисто та зірвав його з дівчини. Намисто вп’ялося їй у шию, однак перш ніж воно порвалося, Наталя встигла схопити один камінець, який став для неї оберегом.

Зараз Наталя та Аня проживають у Кропивницькому. Своєю історією дівчата вирішили підтримати переселенців, яким також довелося покинути свої домівки.

Як переглянути виставку

Експозиція буде розміщена в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені  Дмитра Чижевського до 15 грудня. Вхід на виставку вільний. Переглянути її можна з 9.00 до 18.00 з понеділка по п’ятницю і з 10.00 до 18.00 у суботу. 

Потім виставку перенесуть до Центру надання адміністративних послуг Кропивницького “Прозорий офіс”  за адресою Архітектора Паученка, 41/26 (другий поверх), де вона буде зберігатися на постійній основі. Там її можна буде переглянути з 8.00 до 17.00 в будні дні.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що у Кропивницькому працює Центр допомоги врятованим, де кожен і кожна можуть отримати безплатно й анонімно психологічну допомогу, юридичну консультацію та інформаційну підтримку.

Центр працює у Прозорому офісі за адресою: вулиця Архітектора Паученка, 41/26(другий поверх). Розклад роботи – з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 17:15. Контактні номери: +38(097)945-26-54, +38(099)014-71-43.

Згідно з інформацією комунікаційниці Центру допомоги врятованим Катерини Каширної, станом на 11 грудня до центру звернулося 2095 переселенців. 

Останні новини по темі
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 24 квітня, у День пам’яті жертв Геноциду вірмен, відбувся мітинг-вшанування біля памʼятного знаку Хачкар....

17:58, 24 Квітня, 2025

На Кіровоградщині Олександрійська та Великоандрусівська громади повідомили про загибель воїнів на фронті....

16:30, 24 Квітня, 2025

У Світловодську був конфлікт між теплопостачальником «Світловодськпобут» і містянами, які встановили автономне опалення, проте й надалі отримували платіжки за централізоване. На...

16:18, 24 Квітня, 2025