У Кропивницькому пологовому зможуть реанімувати вдвічі більше дітей

11:14, 02 Травня, 2024

У Кропивницькому міському пологовому будинку командування збройних сил США в Європі через Відділ оборонного співробітництва Посольства США в Україні передали сучасне обладнання для новонароджених. Завдяки обладнанню зможуть рятувати вдвічі більше дітей.

В коментарі “Гречці” головна лікарка міського пологового будинку Людмила Романів зазначила, що високотехнологічне реанімаційне обладнання передали в рамках програми. Меморандум між пологовим та командуванням збройних сил США підписали у 2021 році. Згідно із ним, пологовий мав отримати гуманітарну допомогу та фінансування на капітальний ремонт приміщень.

За словами очільниці пологового, ремонт, який включав в себе масштабну реконструкцію лікувального закладу, мали розпочати в травні 2022 року, але через повномасштабну війну на нього наклали мораторій. 

“Проте обладнання отримували і будемо отримувати надалі. Співпраця надалі триватиме близько 4-5 років. Надалі нам доставлятимуть те обладнання, в якому є потреба, адже наука не стоїть на місці, а сучасна апаратура, звісно треба для перинатального центру третього рівня”, – уточнила Людмила Романів.

Так, в рамках програми отримали:

  • 5 сучасних реанімаційних місць для новонароджених;
  • 5 сучасних апаратів штучної вентиляції легень;
  • 5 моніторів пацієнта;
  • велику кількість дезінфекційних та антисептичних засобів.

“Під меморандум про співпрацю з командуванням збройних сил США в Європі підпадає і лікарня швидкої медичної допомоги. Тому меморандум потрібно буде перезаключити у зв’язку з об’єднанням. Нам закуповують і доставляють те обладнання, згідно заявлених характеристик і параметрів. Цю апаратуру закуповують через тендери”, – уточнила вона.

За її словами, до цього в пологовому було 6 реанімаційних місць для новонароджених.

“Наразі їх 11. До цього 2 апарати давали японці, потім польська місія надавала. Нову апаратуру встановили в реанімаційному відділі. Решта знаходиться у відділенні виходжування новонароджених”, – зазначила Людмила Романів.

Останні новини по темі
27 тисяч і умовний термін за знищення дерев: на Кіровоградщині засудили рецидивіста
Служба безпеки України СБУ
На Кіровоградщині звільнили начальника управління СБУ: указ президента
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024