«Потойбічна вакансія»: кропивницька письменниця презентувала сатиричне фентезі про росіян у пеклі

11:01, 09 Червня, 2024

У суботу, 8 червня, літній майданчик кнайпи «Бамбетель» у Кропивницькому зібрав шанувальників творчості письменниці Ольги Мігель. Авторка презентувала новий роман «Потойбічна вакансія», жанр якого вона визначила як сатиричне фентезі про пекло, де смажать росіян. Кошти, зібрані під час презентації, передадуть українському добровольчому підрозділу.

Під час презентації книги «Потойбічна вакансія» у Кропивницькому збирали кошти на підтримку добровольчого підрозділу «Фрайкор», тож 50 гривень з кожної проданої книжки Ольга Мігель спрямувала на потреби захисників. Також під час зустрічі можна було отримати за донат листівку з образом головної героїні, виготовлену за сюжетом роману із русофобним передбаченням від письменниці.

Потойбічна вакансія фентезі

Відома серіями книг «Крук та чорний метелик», «Мисливці за міськими легендами» та іншими фентезійними книжками, авторка Ольга Мігель наголосила, що новий роман задумано як дилогію, над другою частиною якого вона зараз працює.

Події «Потойбічної вакансії» відбуваються в час повномасштабного вторгнення росії й переносять читача у пекло, в якому головна героїня Кіра отримує цікаву пропозицію – виконувати обов’язки диявола. Разом з такою робою в життя героїні приходить низка випробувань, пригод, інтриг.

Пекло Ольги Мігель, як і Дантове, має чітку структуру, однак відрізняється розгалуженою системою рівнів, у яких душі різних грішників відбувають покарання за скоєне. Є там і рівень для зросійщених громадян, які шанують «російський мір». Не менш сатирично виписано й інших мешканців пекла, наприклад, режисерів російських серіалів, у яких підсміюються над українцями. Особливої уваги у книзі письменниця приділила московським попам, адже опинившись у пеклі, головна героїня дізнається, що саме вони узурпували рай.

Потойбічна вакансія фентезі пекло

Разом із тим у «Потойбічній вакансії», як наголосила письменниця, читачі зустрінуться із відомими діячами української історії, переосмислити роль яких чи не найкраще допоміг сатиричний підхід. Чи не найбільш яскраво Ольга Мігель показала образ Феофана Прокоповича, відомого діяча епохи бароко, який став архітектором московської імперії…

«Кожна дрібниця нашої культури важлива. Ми не повинні допускати культурної експропріації. Росіяни присвоюють собі усе. Добре, що відвоювали собі свій борщ. Але ж вони зазіхають на Шевченка…», — наголосила письменниця.

Ольга Мігель письменниця

Експресивна зовні й емоційно виразна, дотепна, яскрава і самобутня у своїй лексиці, Ольга Мігель дала присутнім змогу зрозуміти, що її новинка є русофобною книжкою, яка в контексті розмови про доволі серйозні й наболілі проблеми здатна змусити читача реготати всю ніч. 

Замовити книгу «Потойбічна вакансія» можна на Facebook-сторінці Ольги Мігель.

Надія Гармазій

Останні новини по темі
В Україні 9 червня відключення електрики не прогнозується: чому
подивитися електрику світло
пиріг галета з полуницею рецепт
Як приготувати пиріг зі свіжою полуницею без цукру: простий рецепт
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024