Виправдовував окупацію територій України та покаявся: жителю Олександрії винесли вирок

Олександрійський міськрайонний суд на Кіровоградщині виніс вирок місцевому жителю за заклики до зміни меж території України. Засудженим виявився пенсіонер, який народився і живе в Олександрії і який раніше не мав судимості.
Вирок олександрійцю опублікували в Єдиному держреєстрі судових рішень, передає кореспондентка «Гречки».
Поширював кремлівську пропаганду у забороненій соцмережі
Нагадаємо, що з 2017 року в Україні заблокували низку російських сайтів, зокрема і дві російські соцмережі. Проте олександрієць встановив на свій смартфон додаток, який дозволяє обходити блокування і за його допомогою користувався російською соцмережею.
Слідство встановило, що обвинувачений щонайменше у період з січня 2021 по середину березня 2022 року у російській соцмережі розповсюджував проросійські матеріали із закликами
Наприклад, у 2021 році він опублікував на своєму акаунті у забороненій соцмережі пост, у якому Донецьку та Луганську області називають «російськими» та підтримують окупантів.
Попри повномасштабне вторгнення росії олександрієць продовжив підтримувати загарбників. Так, 17 березня 2022 року він опублікував відео, в якому росіяни розповідають про те, що Крим є начебто частиною росії. А на наступний день — відеозапис про те, наскільки вигідно росіянам окупувати Кримський півострів. У прокремлівському відео стверджується, що окупація Криму — це «спокійний сон» для росіян.
Також обвинувачений публікував російські пропагандистські тексти, у яких виправдовується окупація Донецької і Луганської областей, їх називають «республіками», а країну-агресорку — їхнім «домом».
Покарання за антиукраїнські заклики
Ці дії обвинуваченого кваліфікували за частиною 1 статті 110 Кримінального кодексу України: розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території України. За це передбачено покарання до 5 років позбавлення волі.
Вже під час судового засідання олександрієць свою провину визнав повністю і сказав, що кається у скоєному. Він зазначив, що усвідомлює, що добровільне визнання провини означає, що рішення суду не може оскаржуватися в апеляційному суді.
Суд кваліфікував його дії як нетяжкий злочин і врахував каяття обвинуваченого. тому обрав покарання без ізоляції від суспільства та без конфіскації майна.
«Визнати винним та призначити йому покарання у виді 3 років позбавлення волі. Звільнити від відбування покарання з випробуванням строком на один рік, якщо він протягом випробувального строку не скоїть нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки», — йдеться у вироці.
Протягом року після вироку засуджений має періодично з’являтися до органу пробації, попереджати про переїзд.
Речовий доказ — смартфон пенсіонера, з якого він публікував матеріали у забороненій російській мережі — повернули власнику.
Раніше «Гречка» пояснювала, як поскаржитися на проросійську пропаганду у TikTok.