Прокуратура перевірила законність використання корисних копалин Дніпра

12:57, 13 Вересня, 2013

 

Дніпровською екологічною прокуратурою проведено перевірки додержання вимог Кодексу України про надра, іншого законодавства у галузі гірничих відносин в межах прибережно-захисних смуг р. Дніпро. Серед інших територій, перевірка торкнулася і Кіровоградщини.

 

Перевірками встановлені численні порушення законів у зазначеній сфері в діяльності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, державного нагляду (контролю) та суб’єктів господарювання.

Зокрема, Дніпровським басейновим управлінням водних ресурсів в порушення вимог ст. 86 Водного кодексу України видавались дозволи суб’єктам господарювання на проведення днопоглиблювальних робіт без погодження місць та порядку їх проведення з Державною службою геології та надр України, місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Не забезпечено комплексного управління та контролю у сфері охорони надр також і органами місцевого самоврядування та виконавчої влади. Зокрема, при наявності непоодиноких порушень вимог законодавства при видобуванні корисних копалин місцевого значення зазначеними органами не використовувались їх повноваження щодо обмеження незаконної діяльності підприємств, установ, організацій та громадян з видобутку піску.

Бездіють на вказаному напрямку і контролюючі органи. Так, територіальними органами Державної екологічної інспекції України у місті Києві, Київській, Дніпропетровській, Кіровоградській областях упродовж 2 років за власною ініціативою не заплановано та не проведено жодної перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють користування надрами, виконують днопоглиблювальні роботи та роботи з берегоукріплення.

Аналогічно самоусунулись від виконання своїх обов’язків територіальні управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, фактично контроль за геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, у повній мірі не здійснюється.

Непоодинокими є випадки користування надрами суб’єктами господарювання взагалі без передбачених законом дозвільних документів. Мають місце непоодинокі факти незаконного заволодіння землями водного фонду шляхом проведення на них гідротехнічних робіт з намиву піску.

За результатами перевірок органами Дніпровської екологічної прокуратури розпочато 5 кримінальних проваджень, на усунення порушень закону внесено 23 подання, з них 12 – до контролюючих органів, 8 – до місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, 3 – до регіональних управлінь водних ресурсів про відкликання 5 дозволів на проведення робіт на землях водного фонду р. Дніпро та погоджень 10 проектів, підготовлено проекти подань до Державної служби геології та надр України та Державного агентства водних ресурсів України.

Прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури

 

Останні новини по темі
У Кіровограді чоловік вирішив вкрасти у супермаркеті…корм для тварин
Кіровоград сьогодні відзначатиме день фізичної культури та спорту
Читайте також

Колишній постачальник масла до кропивницьких дитсадків, проти якого відкрите кримінальне провадження, заявляє, що прокурори діють незаконно, а їхні дії це втручання у роботу біз...

14:45, 8 Жовтня, 2024

Кропивницький спортсмен Олександр Яценко виборов бронзу на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу та встановив рекорд України....

14:40, 8 Жовтня, 2024

В Україні стартувала конкурсна програма з підтримки ветеранського бізнесу «Варто 11.0». Конкурс передбачає можливість отримати грант у сумі від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень...

14:28, 8 Жовтня, 2024