Приймати пацієнтів і без світла: чотири медзаклади Кропивницького очікують генераторів

12:40, 05 Липня, 2024

У Кропивницькому чотири медзаклади очікують на поставку генераторів від МОЗ. Після їх отримання усі медзаклади у місті будуть повністю укомплектовані генераторами та зможуть працювати навіть за тривалої відсутності світла.

Нагадаємо, раніше “Гречка” повідомляла, що Кропивницьке відділення дитячої стоматології (авт. – колишня дитяча стоматполіклініка)  наразі не працює під час відключення електроенергії через неможливість його підключити до основного корпусу дитячої міської лікарні.

Як повідомила начальниця управління охорони здоровʼя міськради Оксана Макарук у відповідь на інформаціний запит “Гречки”, у підпорядкуванні управління знаходиться сім медзакладів, у них усіх є генератори. Зокрема генератори є у:

 • Центральній міській лікарні; 
 • Міській лікарні швидкої медичної допомоги
 • Дитячій міській лікарні; 
 • Поліклінічному об’єднанні;
 • Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 1;
 • Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2; 
 • Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.

Проте, за інформацією Оксани Макарук, для повного доукомплектування, чотирьом із них потрібні додаткові генератори. Для прикладу, як і у випадку із відділенням дитячої стоматології.

“Наразі проводяться роботи щодо доукомплектування генераторами окремих закладів охорони здоровʼя, зокрема амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та поліклінічних відділень. Основна мета – підвищення автономності закладу”, – йдеться у відповіді очільниці профільного управління. 

Відтак очікується поставка генераторів від Міністерства охорони здоров’я України, для наступних закладів:

 • Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2;
 • Міській лікарні швидкої медичної допомоги;
 • Поліклінічному об’єднанню; 
 • Дитячій міській лікарні. 

Після отримання цих генераторів, усі заклади міста, за інформацією Оксани Макарук, повністю матимуть можливість функціонувати при тривалому відключенні електропостачання. 

Останні новини по темі
Кропивницьким школам не вистачає кухарів та медсестер: міськрада попросила Кабмін підвищити зарплати
Заплатив майже вдвічі дорожче: на Кіровоградщині засудили водія за спробу дати хабаря
Читайте також

На Кіровоградщині винесли вирок двом учасникам групи, яких звинуватили у допомозі військовозобов’язаним людям ухилятися від мобілізації під час війни. Засуджені представлялися д...

15:00, 12 Липня, 2024

Військовозобов’язані зможуть оновити свої дані у ЦНАПі «Прозорий офіс» і цієї суботи, 13 липня, з 8:00 до 16:00....

13:50, 12 Липня, 2024

На Кіровоградщині від початку 2024 року низка медзакладів отримали від МОЗ компʼютерні томографи, рентгенівські системи та ангіограф....

13:01, 12 Липня, 2024