Кропивницький розбирає завали: що відбувається у місті після масованої атаки

Станом на 12.00 20 березня у Кропивницькому працюють сотні людей, аби подолати наслідки нічної масованої дронової атаки ворога на місто 19 березня. Серед найбільш постраждалих мікрорайонів міста Новомиколаївка та Балашівка. “Гречка” пише про оперативну ситуацію з місця подій.
Наслідки атаки: ситуація на Новомиколаївці
«Слава Богу, наш будинок не так постраждав, нема там великих пошкоджень, як в сусідів. Але психологічно це, звичайно, дуже давить. Відчуваєш себе незахищеним, тому що здається, що кожен дрон, який летить, що він впаде на твій будинок, ну, і відповідно, що ти загинеш», – розповідає кореспондентці «Гречки» Тетяна. У її приватному будинку, який опинився в епіцентрі атаки, постраждала лише пластикова обшивка даху.
За попередньою інформацією, яку озвучили кореспондентці, в одній із шкіл мікрорайону вибито 56 вікон.
Мешканка будинку по вулиці Миру, де пошкоджені десятки вікон, пенсіонерка Єлизавета Георгівна розповіла кореспондентці “Гречки”, що почула кілька потужних вибухів і під час останнього в неї повилітали вікна. На щастя, вона на той момент перебувала в коридорі, там і залишилася, тому не травмована.
Інша мешканка цього ж будинку розповіла журналістці, що була якраз на нічній зміні на роботі і вже потім дізналася, що від вибуху зруйновані вікна у її квартирі.











На місці працюють рятувальники, тут вони розгорнули пункт незламності, де можна зігрітись, а також отримати психологічну допомогу. Комунальники допомагають прибирати уламки, поліція фіксує пошкодження.
Наразі вікна у будинку закрили ДСП, людям на місці роздають плівку.
Постраждав парк і храм на території нього. Як сказали кореспондентці “Гречки” церковнослужителі у приміщення вилетіли вікна, незначні пошкодження є в одному із куполів.
«Найбільше припало на трапезну, там повилітали вікна, двері деякі, а також підсобне приміщення майже зруйноване», – розказали на місці подій.
Серйозні пошкодження котеджних та багатоквартирних будинків на вулиці Братиславській.
Жителька двоповерхового будинку по цій вулиці Ганна розповіла, що почули потужний вибух, вилетіли вікна і штукатурка зі стін посипалася.
«Однак нам не так багато припало, як жителям котеджних будиночків, до яких дрон прилетів прямо у двір», – каже вона про сусідні будинки.











Там повністю зруйновані вікна, двері, стіни. Наразі мешканці, разом з комунальниками розбирають уламки, пошкодження. Також міська влада просить доєднуватись до розборів завалів небайдужих.
«Треба волонтери на вулицю Братиславську допомагати комунальникам розгрібати завали. Робочий одяг, взуття на товстій підошві, мітли, граблі, лопати.
Підходите до людей в світловідбивних жилетах і питаєте чим допомогти», – пише заступниця голови Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова.
Зараз у лікарні двоє постраждалих: чоловік у лікарні із 90% опіків тіла, жінка із різаними ранами також у лікарні.
ОНОВЛЕНО. У реченні вище виправлено інформацію про постраждалу родину. Просимо вибачення за помилку.
У міськраді повідомляють, що один із оперативних штабів завершує роботу на вулиці Братиславська, 9 і переїде на Братиславську, 75. Люди можуть підходити до штабу і отримати всю необхідну інформацію і допомогу. Для тих людей, які потребують тимчасового розміщення на період відновлення їхніх помешкань, є відповідне житло.









Наслідки атаки: ситуація на Балашівці
Від російського обстрілу постраждали й мешканці Старої Балашівки. Тут «шахед» впав перед житловими будинками поруч з кінцевою зупинкою автобуса. У будинках навкруги повилітали вікна, пошкодило дахи та паркани.
«Уламки пошкодили нам дах будинку, гаража, вибухом всюди вікна вибило. На щастя, ми з чоловіком були в дальній кімнаті, то неушкоджені. Одразу подзвонили рятувальникам, адже “шахед” продовжував палати прямо перед будинком», — розповіла «Гречці» Алла Бойко.
Зранку ж на місці «прильоту» працювала поліція та вибухотехніки — забирали уламки ударного безпілотника, фіксували черговий злочин росії проти цивільного населення України.
Вдень 20 березня прямо на кінцевій автобуса по вулиці Братиславській розгорнули оперативний штаб від міської ради. Це психолог, представники департаменту соцзахисту. Вони спілкуються з місцевими жителями, фіксують і оцінюють пошкодження, щоб надати необхідну допомогу. Згодом на місці працюватиме будівельна спецкомісія, яка фахово встановлює ступінь пошкоджень, щоб міськрада виділила матеріальну допомогу тим, чиї будинки були пошкоджені.
«Насамперед це заміна вікон і крівлі, особливо представникам вразливих верств населення: одиноким бабусям і дідусям, наприклад. Комісія визначить, кому потрібні які будматеріали, кому і допомога у ремонті. А у кого, наприклад, незначні ушкодження житла — то може пряма фінансова підтримка», — пояснив секретар Кропивницької міськради Олег Колюка.
“Гречка” і надалі слідкуватиме за ситуацією після атаки.







Фото Таміли Делюрман, Ірини Требунських