Розкрадання на ремонті педмузею Сухомлинського на Кіровоградщині? Чому закрили кримінальну справу

11:04, 23 Серпня, 2024

На Кіровоградщині у селі Павлиш у 2018 році проводили реставрацію педагогічно-меморіального музею Василя Сухомлинського. Згодом щодо підрядника відкрили провадження, яке згодом закрили. «Гречка» дізналася, в чому його обвинувачували і чому закрили справу.

Як з’ясувала кореспондентка «Гречки» у Єдиному держреєстру судових рішень, у листопаді 2022 року до Олександрійського міськрайонного суду надійшло клопотання від прокурора. Він клопотав про надання доступу до інформації у зв’язку із розслідуванням щодо закупівлі «Реставрація педагогічно-меморіального музею…в НВК…», яку провели у 2018 році.

У судовому документі зазначається, що підрядником у цій закупівлі стало приватне підприємство, яке отримало за роботи 1 мільйон 294 тисячі 201 гривню.

«Встановлено, що роботи проведені не якісно, про що свідчать руйнування елементів об’єкта. Є підстави вважати, що роботи виконані не в повному обсязі, тобто були завищені вартість і об`єм робіт, вартість матеріалів шляхом внесення недостовірних відомостей до актів», — йдеться у клопотанні прокурора.

Через це прокуратура вбачала у діях представників приватного підприємства ознаки заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. А в діях службових осіб — розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем.

Це клопотання прокуратури слідчий суддя задовольнив.

Згодом, у грудні 2023 року до суду надійшло інше клопотання у цьому ж провадженні. Цього разу прокуратура клопотала про доступ до реєстраційних та статутних документів підрядного підприємства.

Хто реставрував педагогічно-меморіальний музей на Кіровоградщині

Згідно з інформацією у Prozorro, на Кіровоградщині у 2018 році проводили тендер на реставрацію лише одного педгогічно- меморіального музею — імені Василя Сухомлинського в НВК «Павлиська ЗШ I-III ступенів — ліцей ім. В.О.Сухомлинського». Замовником робіт виступило управління капітального будівництва Кіровоградської обласної адміністрації.

Тоді переможцем тендеру стало приватне підприємство «НІФА», з яким 20 червня 2018 року уклали договір. Договірна ціна всіх робіт, згідно з договором, становила 1 мільйон 294 тисячі 201 гривню.

За інформацією у системі Youcontrol, ПП «НІФА» зареєстроване у селі Соколівське Кропивницького району. Перший тендер підприємство виграло у 2012 році. У 2018 році, крім реставрації педагогічно-меморіального музею, «НІФА» виграла ще 9 тендерів на проведення ремонту. Наприклад, вони ремонтували в той рік приміщення дитячого будинку сімейного типу, дитсадку №63, художньої школи імені Осьмьоркіна у Кропивницькому, будували сільську амбулаторію у селі Велика Северинка тощо.

Ще один тендер ПП «НІФА» виграло у 2019 році — це поки що остання держзакупівля підприємства.

Чому закрили справу про можливе розкрадання

У липні 2024 року Онуфріївський районний суд Кіровоградської області розглянув клопотання обвинуваченого у справі про можливе розкрадання при ремонті педагогічно-меморіального музею у Павлиші.

Тодішнього директора приватного підприємства ПП «НІФА» звинувачували у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч.2 ст. 191 та ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Обвинувачений клопотав про закриття кримінального провадження «у зв’язку із закінченням строків давності».

Онуфріївський райсуд клопотання обвинуваченого задовольнив.

«Звільнити обвинуваченого від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень у зв`язку із закінченням строків давності», — йдеться в ухвалі суду.

Як розповів «Гречці» заступник керівника Олександрійської окружної прокуратури Сергій Середа, йдеться про те, що під час ремонту роботи були виконані не у повному обсязі, а проалчені повністю..

«Під час розслідування ми виїжджали на місце виконаних робіт, клопотали через суд про доступ до документації, чекали на результати експертизи.Та термін давності відраховується не від початку провадження, а від дати підписання договору, а це було у 2018 році. Тому обвинувачений мав повне право подати таке клопотання», — пояснив він. 

За підрахунками прокуратури, сума збитків (гроші, які виплатити за фактично не зроблені роботи) склали 67 тисяч 800 гривень.

Останні новини по темі
Кропивницькі спецпризначенці із краєзнавцем підготували відеопривітання до Дня Державного Прапора
Як у Новоукраїнці створюють можливості для жінок та ВПО
Читайте також

21 березня в Кропивницькому завершився триденний командний Чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів. Змагання об’єднали 302 учасників і учасниць із 22 областей кр...

18:21, 21 Червня, 2025

Держава оплачує жінкам професійне навчання у сферах, де зазвичай працюють чоловіки. Розповідаємо, як отримати компенсацію та які професії доступні....

15:34, 21 Червня, 2025

Бісквітний пиріг зі свіжими вишнями — це ніжна випічка, яку точно варто спробувати. Розповідаємо, як приготувати....

13:31, 21 Червня, 2025