Щоб дорослі почули школярів: кропивницька психологиня створила канал для батьків підлітків
Кропивницька психологиня Інга Кузнєцова створила Telegram-канал з корисною інформацією для батьків підлітків. У ньому вона запровадила рубрику, в якій дає висловитись підліткам на різні теми.
Як пояснила «Гречці» кандидатка психологічних наук Інга Кузнєцова, цей канал створений для батьків підлітків, де вона публікує корисну інформацію.
Telegram-канал для батьків називається «Інга про підлітків» і він є відкритим для нових підписників. «Психологія, корисні лайфхаки по спілкуванню й підтримці дітей, розбір проблемних ситуацій, гумор» — йдеться в описі каналу.
На цьому каналі авторка ввела рубрику «Запитай у підлітка». У рамках рубрики вона просить підлітків висловити свої думки та почуття щодо тієї чи іншої ситуації, проблеми. Батьки ж не можуть залишати негативні оціночні коментарі під цими висловлюваннями — інакше підлітки не захочуть більше бути щирими.
«Батьки продовжують бачити в підлітках дітей, хочуть повчати. І хоч я психологиня, мені самій рідко вдається побачити у своїй доньці-підлітці дорослу людину зі своєю думкою. А так це можливість батькам почути підлітків, дізнатися про те, що їм важливо», — зазначила вона.
До участі в опитуванні вона запросила всіх бажаючих підлітків: серед батьків групи, опублікувала запит на своїй сторінці. Якщо інші підлітки також хочуть озвучити свою думку чи позицію, вони можуть написати психологині в особисті повідомлення в Telegram @inha_psy.
«Наступна тема, про яку я збираю думки підлітків — що для них є щастя», — додала Інга Кузнєцова.
Пріоритети та втома: що розповіли підлітки про навчання
Першим записом у рубриці «Запитай у підлітка» були відповіді про те, як вони ставляться до навчання. Це голосові повідомлення, тому вік, зовнішність та імена спікерок і спікерів залишається поза увагою. «Гречка» відібрала деякі з тверджень, якими поділилися підлітки з дорослими.
- «Вчитися у школі мені не подобається тому, що складна програма і важко все запамʼятати. А ось вчитися робити щось нове мені подобається, тому що я отримую новий досвід».
- «Я дуже втомлююся сидіти з 11 ранку до 17:00. Домашнього завдання нам навалюють стільки, що кожен вчитель думає, що його предмет є найважливішим».
- «Я люблю вчитися, проте чогось нового. Саме в школі — дивлячись, який предмет».
- «Я зараз у восьмому класі. В період з шостого по девʼятий класи зовсім інші пріоритети, аніж навчання. А багато батьків вважають, що навчання це головне, і що воно має займати весь твій вільний час. І це також ще більше відбиває бажання».
- «Я б хотіла, щоб у кожної дитини був свій вибір класу за її улюбленим заняттям. Наприклад, спортсмени, клас малювання, або танцюристів. І щоб кожен міг записатися у той клас, який йому потрібне. І ще хотіла б, щоб програма була трохи легшою».
- «Я б змінив вчительку з фізики. Вона за маленьку помилку вже на розстріл відправляє».
- «Я б змінила ставлення вчителів до роботи. Адже деякі з них не люблять дітей і показують цю нелюбов на своїх уроках, у своєму незадоволеному виразі обличчя чи нечесному оцінюванні. Що дуже бісить, адже ти вкладаєшся у предмети, у ці оцінки».
- «До навчання я б додала більше уроків медицини. Як на мене, це набагато важливіше, ніж деякі предмети — наприклад, малювання. Додала б уроків самозахисту якогось. А Захист вітчизни я б почала не з девʼятого, а з класу сьомого».
- «Хотілося б змінити трудове навчання. Не так, що хлопці щось з дерева роблять, а дівчата їсти готують. Варто мінятися, щоб у всіх були різні навички».
- «Я б хотіла навчитися бути хорошою людиною. Як налагодити стосунки з оточуючими людьми, з батьками. Можливо, можна було б додати такий предмет у шкільну програму, щоб допомогти багатьом підліткам знайти спільну мову з однолітками».
Раніше «Гречка» розповідала, що для українських батьків створили мініпорадник, як підтримати дитину під час війни та як похвалити замість слів «Ти молодець».
Фото умовне