Скарби Петрівщини: «Баба Єлька» презентує третю серію фільму про Кіровоградщину

Сьогодні, 22 липня, волонтери проєкту «Баба Єлька», які досліджують фольклор та історію Кіровоградщини, представлять третю серію документального циклу. Цього разу вони розповідають про Петрівську громаду.
Нагадаємо, у лютому цього року команда громадської організації «Баба Єлька» анонсувала нову просвітницьку ініціативу «Стань агентом «Баби Єльки», яку реалізують за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У межах ініціативи команда має створити низку культурних продуктів, серед яких серіал про старожилів найвіддаленіших сіл Долинської, Устинівської, Онуфріївської, Голованівської та Петрівської громад Кіровоградської області.
Що буде в новій серії
Цього разу знімальна команда проєкту «Баба Єлька» відвідала відразу три села Петрівської громади, де зафіксувала низку життєвих історій, нових рецептів та місцевих діалектизмів.
У селі Малинівка співзасновниці проєкту «Баба Єлька» Світлана Листюк та Світлана Буланова разом з Вірою Стадніченко 1936 року народження випікали в печі хліб та пиріжки з вишнями. Вимішуючи тісто, пані Віра співала чимало народних пісень, серед яких і славнозвісна «Була в мене парова машина».


«Петрівщина – одна з найбільш яскравих громад, які нам вдалося відвідати. Я просто закохалася у бабу Віру з Малинівки, яка розповідала про знущання мачухи, а в іншу мить співала жартівливих пісень. Вона без нашої допомоги вискочила на піч і з легкістю дістала заховані там вагани, які я ледве втримала двома руками. Її історія – це історія непереборного оптимізму. Саме такими щемливими й вражаючими моментами наповнена серія про цю громаду», – розповіла співзасновниці проєкту «Баба Єлька» Світлана Листюк.
Під час експедиції в село Солдатське волонтерам проєкту вдалося дізнатися історію життя Людмили Тороп 1937 року народження. Виявилося, що батько Людмили був комуністом і брав участь у розкуркуленні. Після подій того часу мине чимало літ і життя зведе жінку з хлопцем, який виявитися сином розкуркулених руками її батька людей.

В Іскрівці вдалося поспілкуватися з Любов`ю Головченко 1939 року народження, яка зберігає в пам’яті родинну історію про Голодомор 1932-33 років. Жінка розповіла знімальній команді, як її матір Соломія намагалася врятувати від голоду дітей ложкою борошна, в якій пальцем замішувала коржика. Попри все пережите Любов не втрачає оптимізму та легкої вдачі. У вільний час вишиває та співає.

Де та коли з’явиться нова серія
Презентація третьої серії документального серіалу запланована на 20:00 22 липня. Подивитися її можна на YouTube-каналі «Баба Єлька».
Ініціатива «Стань агентом Баби Єльки» реалізується громадською організацією «Баба Єлька» завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».