Спростувати міф про штучність нації: сценаристка стрічки “Щедрик” презентувала нову книгу 

15:17, 15 Січня, 2024

Письменниця Ксенія Заставська презентувала свою нову книгу “Щедрик. Моя сповідь” у Кропивницькому. Усі гроші зібрані з продажу видання вона передасть на ЗСУ. 

Зустріч відбулась 13 січня 2024 року в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, передає кореспондентка “Гречки”.

Ксенія Заставська – творчий псевдонім Оксани Присяжнюк – авторки таких романів як «Галатея по-новому», «Veto на щастя», та сценаристки. На її сценарії уже знято фільми, як-от: «Щедрик», який побачив світ у 2022 році. Книга присвячена історії створення саме цього фільму. 

Як “Гречка” повідомляла раніше, україно-польська історична драма режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко “Щедрик” у широкий прокат вийшов з 5 січня 2023 року.

Історик та науковець Юрій Митрофаненко, модерував зустріч з письменницею, до якої підключались й слухачі. 

Під час презентації авторка розповіла про історію створення та про те, що надихнуло її на написання цієї книги. 

За її словами, вона вирішила створити цей твір-спогади після того, як від глядачів фільму «Щедрик» (режисерки Олеся Моргунець-Ісаєнко) посипався шквал питань до сценаристки. Пізніше вона пообіцяла, що також напише роман.

“Мало хто знав, що це наш великий “Щедрик” і співали як свою різдвяну пісню. “Щедрик” полонила мене. Коли цю пісню знають у всьому світі й вважають її не нашою (ред. українською) – треба довести, що це наша”, – підкреслила авторка.

Своїм твором Ксенія Заставська, за її словами, хотіла спростувати міф про штучно створену націю. І якраз саме цією піснею, на її думку, найлегше достукатись до людей, які в це не вірять.

Після презентації всі присутні могли придбати книгу та отримати автограф Ксенії Заставської. Всі гроші авторка хоче передати 88-му окремому батальйону морської піхоти, який бере участь у боях на Херсонському, Авдіївському, Запорізькому напрямках.

Біографічна довідка:

Ксе́нія Заста́вська — українська поетеса, письменниця, сценаристка. Закінчила Одеський інститут народного господарства та курси журналістів при редакції газети «Вечірня Одеса». 

Свій творчий доробок розпочала з написання дитячих пісень.  Її сценарії “Стефа” та “Актриса” разом отримали 30 міжнародних нагород, серед яких 12 вищих.

Маргарита Гребенкова

Останні новини по темі
Безкоштовний ІТ-курс для ветеранів та їхніх родин: як долучитися
Спортсмени з Кіровоградщини вибороли “золото” на міжнародному турнірі з дзюдо
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024