Стати видимими: у Кропивницькому молодь з синдромом Дауна вчилась бути бариста

15:07, 15 Березня, 2024

У Кропивницькому відбулася акція щодо видимості у суспільстві людей із синдромом Дауна. У рамках акції кропивничани з цим діагнозом вчилися професійно готувати каву та пригощали нею відвідувачів.

Це перша подібна акція у Кропивницькому, вона отримала назву «Варимо каву – творимо спільність» і проходила у кав’ярні «Ваніль».

«Ми хочемо показати цією акцією, що люди з синдромом Дауна можуть бути такими ж соціально активними, можуть працювати. Хочемо, щоб наші роботодавці звернули на це увагу, та й загалом всі люди розуміли, що наші права рівні. Адже безбар’єрність насамперед формується у ставленні до людей», – розповіла співорганізаторка акції, депутатка міськради Анна Зарічна.

Учасниками акції стали п’ятеро людей з синдромом Дауна віком від 16 до 35 років. Вони пробували себе у ролі бариста та офіціанта.

Серед них і 21-річна Каріна.

«Я вчилася в училищі №2, але не кулінарії, а ремонту. Але я зараз не працюю, а допомагаю бабусі, яка працює двірничкою. Тож це я вперше пробувала варити каву на такій машині – мені сподобалося», – розповіла вона.

Також пробував вперше варити флет вайт на професійній кавомашині 38-річний Максим. Він є професійним гімнастом: завойовував медалі на змаганнях у Берліні, Іспанії, Китаї. Тренується вже більш як 15 років у Кіровоградському регіональному центрі «Інваспорт».

«Я дуже люблю спорт. Виступаємо на брусах, кільцях, перекладині, в багатьох країнах вже бував. А ще я музику пишу. Тож каву зварити можу – це цікаво», – поділився Максим.

Максим, кав’ярня, люди синдромом Дауна

Вчити, що таке стімер та пітчер, як нагрівати молоко парою і робити подвійний еспресо учасників і учасниць акції вчила бариста Анна.

«Звісно, хвилюються, як і будь-яка людина, яка вперше готує каву на професійному обладнанні. Та швидко вчаться. Я заздалегідь налаштувалася, що все пройде чудово – і так і вийшло», – посміхнулася дівчина.

Бариста Анна пояснює Андрію, як додавати молоко у каву

Акція пов’язана із Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна, який відзначається 21 березня. У цей день на підтримку людей із непарною кількістю хромосом заведено вдягати непарні шкарпетки. Тож і у кав’ярні під час сьогоднішньої акції відвідувачі могли придбати кольорові шкарпетки, а гроші за них лишити у спеціалізованій скриньці  – на підтримку громадської організації «Серце матері».

Очільниця ГО «Серце матері» Людмила Шукрута зазначила, що хоч це перша подібна акція, але не остання у Кропивницькому.

«Люди з синдромом Дауна в суспільстві залишаються невидимими: вони не можуть влаштуватися на роботу, проблемно потрапити у навчальний заклад. Років 20 тому це взагалі неможливо було, але зараз Україна прямує до безбар’єрності, і ситуація покращується. І все більше соціум розуміє, що люди з цим синдромом можуть соціалізуватися, навчатися, працювати», – підкреслила вона.

Останні новини по темі
“Мене підставили”: директору Театру корифеїв обрали запобіжний захід
ДТП на Кіровоградщині 15.03.2024
Двоє загиблих: на трасі на Кіровоградщині сталася смертельна ДТП
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024