Студентка та учениця з Кіровоградщини стали переможницями міжнародного конкурсу
Студентка та учениця із Кіровоградщини стали переможницями у Міжнародному мовно-літературного конкурсі імені Тараса Шевченка. Обом призначили стипендії.
Як повідомили у пресслужбі облради, переможницями стали:
- студентка «Кропивницького інженерного фахового коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету» Ірина Годзюмаха;
- учениця 11 класу Богданівського ліцею імені І.Г.Ткаченка Суботцівської сільської ради Дарія Литвинчук.
Згідно з Указом Президента, обом призначили виплату стипендії протягом одного календарного року.
Довідково:
Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка започатковано Указом Президента України від 30 вересня 2010 року.
Метою Конкурсу є вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, стимулювання учнівської та студентської молоді до вивчення української мови і літератури.
Основними завданнями Конкурсу є:
- виявлення творчо обдарованої молоді та розвиток її потенціалу;
- виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу;
- виявлення майбутньої плеяди митців художнього слова.
Конкурс проводиться щороку з 1 жовтня до 10 березня.
У Конкурсі можуть брати участь учні 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, ліцеїсти військових ліцеїв, учні закладів професійно-технічної освіти, студенти і курсанти закладів вищої освіти усіх форм власності, учнівська та студентська молодь з числа українців, які проживають за межами України.
Нагадаємо, у 2024 році президентські стипендії в Україні отриматимуть 270 учнів і учениць. З них 16 лауреатів – з Кіровоградщини.
Фото умовне: “Рівне 1”