Суд відпустив підозрювану в хабарі ексочільницю Олександрійської МСЕК
Ленінський райсуд Кропивницького обрав запобіжний захід екскерівниці Олександрійської МСЕК Ірині Корніловій, яку підозрюють в отриманні хабаря. Її відпустили під особисте зобов’язання.
Мова йде про лікарку, яку підозрюють у вимаганні грошей у ветерана війни, який втратив працездатність після поранення, повідомляє «Антикорупційний вимір». Донедавна жінка була депутаткою Олександрійської міської ради.
Згідно з ухвалою суду від 13 листопада, прокурор просив суд призначити підозрюваній запобіжний захід – заставу у сумі 27 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Однак адвокатка підозрюваної клопотала про особисте зобов’язання. Вказувала, що підозрювана не працює, отримує допомогу по безробіттю й живе з пенсії чоловіка, який має інвалідність 3 групи. До цього вона 36 років працювала лікаркою, але після початку кримінального провадження звільнилась за власним бажанням.
Адвокат обвинуваченої наголошувала, що її клієнтка не має грошей на заставу і шукає роботу. У неї кредити й усиновлена дитина на утриманні, яка лише нещодавно стала повнолітньою.
Суд задовольнив клопотання захисниці підозрюваної. До січня 2025 року Корнілова перебуватиме під особистим зобов’язанням. Вона має здати до Міграційної служби паспорт для виїзду за кордон, повідомляти слідчого про зміну місця проживання та з’являтися до слідчого чи суду за першою вимогою.
Згідно з попередньою версією слідства, підозрювана нібито за дві тисячі доларів пообіцяла «допомогти» з оформленням інвалідності ветерану війни.
Так, чоловік отримав поранення під час оборони міста Часів Яр, його звільнили з військової служби за станом здоров’я. Оскільки він втратив працездатність на 70%, то подав документи на оформлення інвалідності в лікарню, де йому пообіцяли передати їх до обласного бюро медико-соціальної експертизи.
Через тиждень результатів не було, і він повторно звернувся в лікарню. Там пояснили, що через реформу МСЕК документи потрібно надсилати за місцем прописки, тож їх передали до Олександрійської міжрайонної комісії. Ще за два тижні з ним ніхто не зв’язався. Чоловік поскаржився знайомому на затримки, той його познайомив з головою комісії.
За її вказівкою ветеран пройшов огляд комісії й згодом мав прийти за довідкою. Після того, як очільниця комісії підписала документи, нібито домовилася з ветераном, що він підвезе її додому. Дорогою чоловік передав обумовлені 2 тисячі доларів.
Жінку підозрюють в отриманні службовою особою неправомірної вигоди (частина 1 статті 368 Кримінального кодексу України). У випадку, якщо провину доведуть, їй загрожує штраф, або позбавлення волі від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади.
«Суспільне Кропивницький» інформувало, що адвокатка підозрюваної заявляла про ймовірний позов її клієнтки про захист ділової репутації. Мовляв, її справу висвітлюють, хоча ще немає вироку. Також адвокатка наполягала, що її клієнтці закидають отримання саме неправомірної вигоди, а не хабаря. «Хабар – це вимагання. А неправомірна вигода – це вдячність», – сказала захисниця.
Довідково:
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Фото: пресслужба Управління СБУ у Кіровоградській області