Сутичка з водієм на трасі: на Кіровоградщині суд виніс вирок поліцейському

17:24, 23 Квітня, 2024

У квітні 2024 року Знам`янський міськрайонний суд розглянув справу щодо сутички між двома патрульними поліцейськими та водієм, яка сталася на трасі поблизу Суботців. Суд визнав одного з поліцейських винним у перевищенні повноважень.

Сутичка на трасі

Матеріали судової справи опубліковані у Єдиному держреєстрі судових рішень, передає кореспондентка «Гречки». Згідно з матеріалами справи, інцидент стався вночі 15 травня 2020 року на автошляху М-12 неподалік села Суботці на Кіровоградщині.

Тоді двоє патрульних поліцейських зупинили автомобіль Меrsedes-Benz Sprinter з причепом, на якому той віз інше авто. Патрульні вказали водієві, що його причіп не відповідає габаритним нормам, на що той не погодився. Між патрульними та водієм сталася сутичка, внаслідок якої на місце викликали «швидку». Разом з водієм тоді в авто перебували його дружина та друг.

Що розповіли потерпілий і обвинувачений

Як засвідчив водій пізніше у суді, патрульні тоді зупинили його по причині, що начебто розмір причепа становить 2,65 метра і перевищує встановлені норми. Той у відповідь сказав, що знає розміри свого причепа і він становить 2,62 метра.

«Підійшов і сказав “здрастє, документи”, навіть не представився. Вже потім підійшов другий, який увімкнув нагрудну камеру, демонстративно представився і показав документи», – сказав водій.

За його словами, він показав всі необхідні документи. Та поліцейські стали його хапати за руки, повалили на землю. при цьому він начебто не намагався вдарити поліцейських, а «просто хотів не дати надіти кайданки».

Один з них «душив коліном, бив кулаком у вухо», а другий намагався надіти кайданки. Один з правоохоронців дістав газовий балончик і розпилив йому в обличчя. при боротьбі на ньому порвали одяг.

На місце приїхали ще один екіпаж поліції та «швидка».

«Знам`янські працівники поліції приїхали, як нормальні люди, вони єдині запитали, що трапилося, може щось потрібно, я стояв на ногах», – сказав потерпілий.

Водія відвезли у лікарню, але не щоб зняти побої, а перевірити, чи є алкоголь у крові. На наступний день він втратив свідомість, потрапив у лікарню, де пробув пару днів. Після прокуратура вже направила його на освідування з приводу побоїв.

 Згодом обвинувачення висунули одному з патрульних поліцейських – у перевищенні повноважень, із застосуванням болісних та принижуючих гідність потерпілого дій, але не пов’язані із катуванням. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі до 8 років із відстороненням від посад до трьох років.

У суді обвинувачений свою провину визнав частково. Він розповів, що вони з іншим поліцейським зупинити авто, поміряли габарити причепу, підійшли до водія і представились, попередивши про відеозапис з бодікамер.

«Проте водій відреагував агресивно на вимогу про пред`явлення документів. Розмахував руками, погрожував фізичною розправою, помстою. Декілька разів штовхнув напарника, а мене намагався вдарити», – засвідчив правоохоронець.

Обвинувачений сказав, що попередив водія про адміністративне затримання, але той не вспокоювався. Тож правоохоронець почав затримання, а водій продовжував пручатися, тож той застосував силу – але повноважень не перевищив. Також заявив на суді, що водій його вкусив, а обвинувачення загалом є його спробою уникнути відповідальності.

Другий поліцейський сказав у судовій залі, що не пам’ятає, хто прийняв рішення про затримання. Але на його думку, винен водій, а вони вдвох діяли по закону.

Що розповіли свідки у суді

На суді свідками також виступали поліцейські з другого екіпажу, працівник «швидкої», дружина потерпілого. Так, працівник «швидкої» сказав, що прибув на місце виклику і побачив чоловіка, жінку та двох поліцейських. У чоловіка були забої, синці, гематоми, у жінки садна. Проте вони відмовилися від госпіталізації, про що написали розписку. Патрульні на місці та потерпілі між собою вели словесну перепалку. Правоохоронці ніяких скарг на здоров’я не озвучували.

Поліцейська розповіла, що була в ту ніч була на чергуванні. Спочатку надійшов виклик про те, що патрульного вкусив водій. По прибуттю вона побачила, що і водій з дружиною, і патрульні знервовані, висловлюються нецензурною лайкою. Від водія алкоголем не пахло.

Дружина водія у суді розповіла, що поліцейські спочатку не представилися, коли зупинили авто, а потім своє ім’я назвав лише один з них. Вони сказали показати документи на друге авто, яке було на причепі. Тож чоловік поліз в те авто, дістав звідки папери. Потім він казав поліцейським, щоб вони при ньому своєю рулеткою перемірили габарити.

«Потім вони почали кричати на чоловіка, повторюючи «шановний, посвідчення», але воно було в машині, від якої на той час він відійшов. І вони почали його бити», – розповіла вона.

Вона вибігла з машини, та один з патрульних вдарив її в обличчя. Після він їй і її чоловіку розпилив в обличчя сльозогінний газ.

«Вони обоє повалили його на землю. Один заламував йому ноги, а другий бив по голові по скронях, в обличчя, дуже сильно крутив йому вуха, так що аж надірвав. Ліз йому пальцями в очі. Я весь час кричала, щоб його не чіпали та потім викликала наряд поліції. Мій чоловік запитував, за що його затримують, проте відповіді не отримав», – заявила вона.

Рішення суду: чому поліцейський винний?

Крім розповідей свідків, суд врахував інші докази. Це й виписка з лікарні, згідно з якою у потерпілого діагностували струс мозку, забій грудної клітини, садна ліктя, міопатія сітківки, викривлення носової перетинки. Також експертний висновок щодо побоїв, в якому у потерпілого зафіксовані були садна на двох ліктях, передпліччі, вусі. Забої на пальцях, та сліи від ударів тупим предметом. Класифікували це як легкі тілесні ушкодження.

У обвинуваченого патрульного зафіксували сліди людського укусу на кисті.

Також суд дослідив відеозаписи події з бодікамер поліцейських, зняті на телефон дружини потерпілого.

«Докази доводять вину обвинуваченого. Показання обвинуваченого не узгоджуються з іншими доказами, тому викладена ним позиція, на думку суду, обумовлена бажанням уникнути покарання та є таким способом захисту», – йдеться у висновку.

Тож суд визнав патрульного винним у перевищенні повноважень. Йому призначили покарання: позбавлення волі на 4 роки та позбавлення права обіймати посади в правоохоронних органах протягом двох років.

«Звільнити від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк – два роки», – зазначено у вироку.

Тож засуджений протягом дох років має періодично з’являтися до органу пробації. Якщо він не порушить більше закон і дотримуватиметься покладених на нього судом зобов’язань, то не потрапить за ґрати.

Раніше «Гречка» пояснювала про обов’язки і права громадян при затриманні поліцейськими.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 24 квітня, у День пам’яті жертв Геноциду вірмен, відбувся мітинг-вшанування біля памʼятного знаку Хачкар....

17:58, 24 Квітня, 2025

На Кіровоградщині Олександрійська та Великоандрусівська громади повідомили про загибель воїнів на фронті....

16:30, 24 Квітня, 2025

У Світловодську був конфлікт між теплопостачальником «Світловодськпобут» і містянами, які встановили автономне опалення, проте й надалі отримували платіжки за централізоване. На...

16:18, 24 Квітня, 2025