Триватиме обговорення? Управління освіти прокоментувало закриття груп у кропивницькому дитсадку

11:08, 11 Червня, 2024

Питання щодо закриття груп у дитсадку “Супутник” ще перебуває на стадії обговорення пропозицій. В управлінні освіти стверджують, що надавали лише рекомендації, а вирішуватиметься питання в обговоренні з батьками.

Про це повідомила начальниця управління освіти Кропивницькоі міськради Лариса Костенко сьогодні, 11 червня, під час пресбрифінгу, передає кореспондентка «Гречки».

Нагадаємо, у Кропивницькому у дитсадку “Супутник” від вересня планують закрити три групи. Понад 100 дітей змушені будуть переходити до інших садочків. Про ситуацію повідомили обурені батьки. Адміністрація закладу говорить, що це вимушений крок через відсутність достатньої кількості місць в укритті. 

За словами Лариси Костенко, така ситуація склалася, через те, що змінилися умови та вимоги до укриттів, доводиться шукати рішення для тих закладів, де немає відповідних нормам укриттів.

Стосовно вище згаданого дитсадку вона говорить, що управління освіти надало тільки рекомендації, а вирішувати має адміністраці із батьками.

«Ми рекомендували все ж таки не набирати ясельну групу, а дати закінчити садочок тим дітям, які вже ходили туди.  Але ж зараз це було оголошено лише пропозиції для обговорення, саме тому ми завчасно, за два місяці до вересня, почали про це говорити. Рішення прийматиметься вже після обговорення та врахування пропозицій від батьків та вимог безпеки. Безпека – у першу чергу,»- зазначила очільниця управління освіти.

Вона пояснює, що готуються пропозиції щодо вирішення питання. Зокрема,  і сусідній дитсадок, із її слів, готовий прийняти групи разом із педпрацівниками.

Тобто, начальниця управління освіти стверджує, що остаточне рішення ще не прийнято, а лише пропозиції.  Поки що триватимуть обговорення.

Крім того, вона пояснила, що дитсадок міг використовувати укриття, яке в них було на першому поверсі ще протягом цього навчального року, тому що готовність навчальних закладів перевіряється до вересня і всі дозвола після того дійсні протягом року. Зміни ж щодо норм укриттів почали діяти минулого року вже після того, як заклади пройшли перевірку і дійсні до вересня поточного року.

Загалом же, Лариса Костенко пояснює, що кількість груп у дитсадках все одно буде скорочуватися поступово, через демографічну ситуацію.

За її даними, якщо раніше у рік народжувалося близько 3000 дітей, то протягом останніх двох років – 1300-1500. 

Дитсадків у місті 38. Офіційно зареєстровано у них 8000 дітей, проте фактично ходять 3700 – 4000. Одним із чинників по цій ситуації є те, що деякі родини виїхали за кордон.

“По закону ми не маємо права їх відраховувати, хоч вони і за кордоном і фактично не відвідують садок, місце за ними залишається”, – пояснила Лариса Костенко.

Останні новини по темі
«Назнімали порчі» на 420 тисяч: на Кіровоградщині за шахрайство судитимуть двох жінок
ЗНЯТИ ПОРЧУ, ШАХРАЙСТВО
Троє студентів з Кропивницького стали переможцями конкурсу «Завтра.UA»
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024

У Кропивницькому у дитячому стоматологічному відділенні (колишня дитяча стоматполіклінка), яке тепер у структурі міської дитячої лікарні,  маленькі пацієнти змушені годинам...

17:50, 12 Червня, 2024